Trnavská arcidiecézna charita v rámci celoslovenskej zbierky aj tento rok organizuje v celej arcidiecéze už 6. ročník Zbierky školských potrieb pre deti z núdznych rodín, ktorá potrvá až do konca augusta.

Do Centra pomoci na ulici A. Hlinku 41 (vedľa práčovne) môžete priniesť nové či použité školské pomôcky a potreby ako peračníky, farbičky, fixky, pravítka, perá, zošity, školskú tašku, vodové či temperové farby alebo iné užitočné veci do školy. Jedinou podmienkou je, aby darované školské potreby boli funkčné.
„Deťom ich odovzdáme počas septembra. Budeme radi, keď o tejto akcii budete informovať aj vašich známych a priateľov, ktorí by tiež mohli darovať školské potreby. Tak pomôžete ďalším deťom v núdzi, aby sa aj oni tešili do školy,“uvádzajú zástupcovia Charity.

V minulom roku navštívili rodiny v Piešťanoch v centre sociálnych služieb Domum, veľa rodičov aj s deťmi prišlo do Centier pomoci človeku v Piešťanoch, v Seredi a v Trnave, tiež školské potreby odovzdali do jednej základnej a do jednej špeciálnej školy. Celkovo vďaka darom občanov dostalo školské pomôcky vyše 100 detí.

Zberné miesto Piešťany – p. Sarvašová, 0910788031

zbierka školských pomôcok 2015-page-001

 

-inf-, foto: www.charitatt.sk

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972