Aktuality

Školou roka je ZŠ na Brezovej ulici

By 25. júna 2012No Comments

Všetky aktivity, ktoré základné školy vykonali počas uplynulého roka hodnotila komisia mestského zastupiteľstva. Úspechy piešťanských žiakov aj pedagógov ocenili na podujatí s názvom Škola roka, ktoré sa uskutočnilo 25. júna v Dome umenia.

[singlepic id=31920 w=320 h=240 float=left]Na pódiu sa počas hodinového programu vystriedali desiatky detí, ktoré sa v končiacom školskom roku zapájali do vedomostných aj športových súťaží, vystupovali na kultúrnych podujatiach alebo boli aktívni v mimoškolskej činnosti. Každého z nich osobne ocenili a povzbudili ho k ďalším úspechom. Rovnako bola vyzdvihnutá práca učiteľov.

Program, ktorý spestrili vystúpenia žiakov ZUŠ, vyvrcholil vyhlásením najlepšej školy. Cenu si z rúk primátora Rema Cicutta prevzala riaditeľka ZŠ na Brezovej ulici Bronislava Fačkovcová a z hľadiska sa ozýval búrlivý potlesk hrdých detí, ktoré túto školu navštevujú.

Nechýbalo ani vyhlásenie najlepšieho školského časopisu. Tento rok ním je Kométa, na ktorej spolupracujú žiaci a učitelia zo ZŠ F. E. Scherera.

Najlepším športovcom sa stal čerstvý majster sveta v hokejbale 16-ročných Martin Fišer. Medzi dievčatami dosiahla najviac športových úspechov Miriama Hesková, ktorá víťazila na krajskej úrovni v ľahkej atletike a behu. Obaja športovci sú žiakmi Školy roka – ZŠ na Brezovej ulici.

Ocenená bola aj dobrovoľná iniciatíva ôsmakov zo ZŠ na Mojmírovej ulici. Držitelia ceny Humánny čin roka vyzbierali pre svojich rovesníkov v Keni 417 eur.

[nggallery id=1757]

Text a foto: M. Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972