Počas jarného upratovania mesto upratalo aj neporiadok v priestoroch bývalých šatní pod hľadiskom amfiteátra v parku. Aktivační pracovníci mesta naplnili odpadom, ktorý z veľkej časti tvorili fľaše, celý veľký kontajner. Priestory zostali otvorené, mestská polícia by ale mala kontrolovať, aby tam ľudia znovu nevytvárali skládku.

CAM00126

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 apr15

Na hromadiace sa odpadky priamo v centre mesta a potrebu ich odvozu, upozorňovali občania a niekoľkokrát aj poslankyňa mestského zastupiteľstva Adriana Drahovská (nezávislá – Klub Spoločne pre Piešťany). „Vedúci referátu životného prostredia Mesta Piešťany Ján Baranovič mi včera oznámil, že amfiteáter vyčistili aktivační pracovníci mesta. Hoci priestory nebudú uzavreté, ako sme pôvodne žiadali, potvrdil, že mesto zabezpečí ich pravidelnú kontrolu prostredníctvom mestskej polície,“ uviedla.

CAM00128

Hoci prírodný amfiteáter je v súčasnosti uzavretý, v minulosti niekoľkokrát ožil napríklad pri príležitosti Cinematiku, keď sa v ňom bola časť projekcií v rámci PNky cinema. Pôvodne plánovali jeho využitie pri príležitosti Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny aj organizátori nedeľných Národopisných slávností, nakoniec však kvôli bezpečnosti účinkujúcich i návštevníkov zvolili hudobný pavilón.

-red-

Prečítajte si aj:  Priestory pod amfiteátrom chcú dať vyčistiť a uzavrieť

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972