Sklá od námrazy si očistite poriadne

Sklá od námrazy si očistite poriadne

14. novembra 2019 Off Od PNky.sk

Dobrá viditeľnosť je základom bezpečnosti na cestách, preto nepodceňte dôkladné očistenie skiel od námrazy. Tá je s blížiacou sa zimou je stále častejšie súčasťou života motoristov, ktorí parkujú svoje vozidlá vonku.

„Jesenné počasie so sebou prináša aj sťažené podmienky vodičom na jazdu. Dážď, hmly či námraza majú za následok zníženú viditeľnosť, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť vzniku dopravných kolízií. Za volantom treba viac predvídať, prispôsobiť jazdu nielen svojim schopnostiam, ale aj poveternostným podmienkam a hlavne povrchu vozovky. Ten môže byť klzký, s napadaným lístím, zrána primrznutý a preto treba jazdiť takou rýchlosťou, aby vodič stačil bezpečne reagovať na náhlu zmenu v dopravnej situácii,“ upozorňuje krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Myslite na svoju bezpečnosť, bezpečnosť ľudí s vami v aute, ale aj na ostatných účastníkov cestnej premávky. Tipov ako zabrániť zamŕzaniu skiel nájde na internete mnoho. Od vlažnej vody do soľou, ktorú niekto používa namiesto škrabky, až po roztoky s alpou či okenou, ale niektorí ľudia odporúčajú tiež aplikáciu spreju WD40. Istotou sú ochranné fólie na sklá, ale postačí aj kus hrubšej látky, vďaka ktorému ráno nebudete musieť dlho čistiť svoje auto.

-red-/TS KR PZ v Trnave Foto: KR PZ v Trnave