Ulicu Andreja Hlinku čaká začiatkom roka 2017 kompletná oprava povrchu vozovky, ktorá by mala zahŕňať úsek od Obchodného domu Kocka až po autobusovú stanicu. Pôvodný projekt Stanislava Chmela počítal so sumou 400 000 eur, ktorá bola tento účel pripravená v rozpočte, vysúťažená suma je však výrazne nižšia. Spoločnosť Skanska zrealizuje všetky práce spojené s rekonštrukciou ulice za sumu 207 360,10 eur a samospráva by tak mala ušetriť takmer polovicu finančných prostriedkov. Práce by mali prebehnúť na jar a potrvať by mali maximálne dva mesiace. 

Spoločnosť Skanska sa zaviazala v sume 207 360,10 eur zrealizovať okrem rekonštrukcie aj práce spojené s prípravou stavby, ako aj odvozom sute a odpadov, ktoré pri nej vzniknú. Začiatok prác bol pôvodne plánovaný v čase jesene, ale kvôli nevyspytateľnému počasiu boli posunuté do jarných mesiacov. Vodiči a obyvatelia dotknutej lokality sa budú musieť pripraviť na dopravné i parkovacie obmedzenia, odmenou im však bude nový povrch komunikácie a väčší komfort pri jazde.

Mesto Piešťany bude pokračovať aj vo výstavbe nových parkovacích miest, ktoré by mali vzniknúť na uliciach Teplická a Vrbovská i na ulici Andreja Hlinku za reštauráciou Semafor a neďaleko obchodného domu Kocka.

-lt/Zdroj: Mesto Piešťany digitálne mesto/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972