Connect with us

Aktuality

ŠK Kajak podporil na Paráde 2017 hendikepovaných športovocov

Published

on

Zelená voda pri Novom Meste nad Váhom sa v sobotu 3. júna stala dejiskom 8. ročníka podujatia s názvom Paráda, ktorého cieľom bolo vyzdvihnúť úspechy slovenských paralympionikov a priblížiť verejnosti paralympijské športy. Deň bol určený pre všetkých malých aj veľkých návštevníkov, ktorí si užili množstvo zábavy, súťaží a mali možnosť stretnúť sa s hendikepovanými športovcami i medailistami z paralympiády v Riu. Zúčastnili sa ho i zástupcovia ŠK KAJAK Moravany nad Váhom, ktorí predviedli možnosti športovania pre telesne postihnuté.

Športový klub KAJAK z Moravian nad Váhom túto akciu podporuje už tradične. Tento rok ich zastupovali na Paráde kajakári a kanoisti Filip a Lukáš Valoví s Marošom Sodomom. Chlapci malý celý deň čo robiť, pretože záujem o vyskúšanie si trenažéra či kajaka bol veľmi vysoký. Je správne venovať svoj čas aj takýmto aktivitám a ukázať mladým ľuďom, že aj keď majú nejaký hendikep, je veľmi veľa možností ako môžu aj oni tráviť svoj čas.

Advertisement
Hello GPT

Lodenica ŠK KAJAK je celá upravená tak, aby v nej aj takéto deti mohli vyskúšať svoju prvú jazdu na kajaku, či zatrénovať si s ostatnými deťmi na suchu. Vystriedalo sa tu už zopár telesne postihnutých mladých ľudí a aktuálne vedenie klubu nadväzuje užšiu spoluprácu s OZ Slovenská spoločnosť pre spina bifida a/alebo hydrocefalus.

Ak máte telesne postihnuté dieťa, ktoré miluje vodu a vie plávať, dohodnite si stretnutie na tel.č.0911 04 08 05 a vyskúšajte tento krásny šport. V ŠK KAJAK Moravany n/V vám radi pomôžu.

Advertisement
Hello GPT

-lt/ŠK KAJAK Moravany nad Váhom/Foto: ŠK KAJAK Moravany nad Váhom-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články