Zelená voda pri Novom Meste nad Váhom sa v sobotu 3. júna stala dejiskom 8. ročníka podujatia s názvom Paráda, ktorého cieľom bolo vyzdvihnúť úspechy slovenských paralympionikov a priblížiť verejnosti paralympijské športy. Deň bol určený pre všetkých malých aj veľkých návštevníkov, ktorí si užili množstvo zábavy, súťaží a mali možnosť stretnúť sa s hendikepovanými športovcami i medailistami z paralympiády v Riu. Zúčastnili sa ho i zástupcovia ŠK KAJAK Moravany nad Váhom, ktorí predviedli možnosti športovania pre telesne postihnuté.

Športový klub KAJAK z Moravian nad Váhom túto akciu podporuje už tradične. Tento rok ich zastupovali na Paráde kajakári a kanoisti Filip a Lukáš Valoví s Marošom Sodomom. Chlapci malý celý deň čo robiť, pretože záujem o vyskúšanie si trenažéra či kajaka bol veľmi vysoký. Je správne venovať svoj čas aj takýmto aktivitám a ukázať mladým ľuďom, že aj keď majú nejaký hendikep, je veľmi veľa možností ako môžu aj oni tráviť svoj čas.

Lodenica ŠK KAJAK je celá upravená tak, aby v nej aj takéto deti mohli vyskúšať svoju prvú jazdu na kajaku, či zatrénovať si s ostatnými deťmi na suchu. Vystriedalo sa tu už zopár telesne postihnutých mladých ľudí a aktuálne vedenie klubu nadväzuje užšiu spoluprácu s OZ Slovenská spoločnosť pre spina bifida a/alebo hydrocefalus.

Ak máte telesne postihnuté dieťa, ktoré miluje vodu a vie plávať, dohodnite si stretnutie na tel.č.0911 04 08 05 a vyskúšajte tento krásny šport. V ŠK KAJAK Moravany n/V vám radi pomôžu.

-lt/ŠK KAJAK Moravany nad Váhom/Foto: ŠK KAJAK Moravany nad Váhom-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972