Seniorský parlament sa už dlhší čas zaoberá problematikou chátrajúcich budov v Piešťanoch. Okrem hotelov Slovan a Lipa sú v meste desiatky súkromných budov, ktoré sú v dezolátnom stave, špatia mesto a neprispievajú k rozvoju turistického ruchu Piešťan. Dňa 4. októbra sa poslankyňa Národnej rady a členka jej sociálneho výboru, pani Magdaléna Kuciaňová, na základe žiadosti Seniorského parlamentu, stretla s jeho členmi Máriou Smižanskou, Jiřím Raisom a Petrom Veverkom, ktorý je zároveň poslancom Mestského zastupiteľstva. 

Členovia Seniorského parlamentu, sa od minulého roka zaoberali pasportizáciou súkromných domov, akou je napríklad budova Chirana Market na Bratislavskej ulici. Vďaka ich úsiliu sú známi majitelia, čísla parciel a podobné informácie. Tu však nastáva zásadný problém, keďže samospráva nemá zákonný prostriedok, ktorý by prinútil konkrétnych vlastníkov starať sa o ich majetok. Budovy však bez takejto povinnosti často chátrajú a vzniká dojem, akoby mesto bolo miestami vybombardované. Tak napríklad pôsobí hrôzostrašné torzo nedokončeného obchodného centra na Trajane, ktoré nie práve pozitívne víta návštevníkov Piešťan pri vstupe do mesta.

Poslankyňa Národnej rady Magdaléna Kuciaňová sa oboznámila s činnosťou Seniorského parlamentu a hovorila s nami o problematike chátrajúcich budov v meste. Spolu sme konštatovali, že problém Piešťan sa týka celej republiky a bolo by potrebné nájsť zákonné prostriedky ako ho riešiť. Pani poslankyňa sľúbila, že sa na základe svojej zákonodarnej iniciatívy, bude venovať aj tomuto problému.

-j.r.-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972