Traja členovia seniorského a jeden zástupca mestského parlamentu sa včera v stredu 20. apríla popasovali so skrášlením parčíka pri kostole sv. Štefana v starých Piešťanoch. Dobrovoľnícke práce pre aktívnych dôchodcov dohodol so Službami mesta Piešťany jeden zo zakladajúcich členov Seniorského parlamentu mesta Piešťany Petr Veverka. K práci na úprave parčíka sa pridal aj poslanec Tomáš Hudcovič. Skrášľovacie práce by mali pokračovať za spolupráce so službami aj v mestskom parku, či ďalších verejných priestranstvách.

 

Okrem už spomenutých aktivistov prišli za seniorov aj Anna Baničová, ktorá vysadila niekoľko desiatok muškátov a Milan Ščevko. Ten vyčistil chodník od trávy.  Petr Veverka spolu s Tomášom Hudcovičom sa pustili do úpravy kamenného múrika. Všetko potrebné k ich práci a pomocnú ruku podali aj Služby mesta Piešťany. Na múrik neskôr pribudnú aj drevené lavičky, ktoré tiež zabezpečia služby.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Pri dávnejšom rozhovore s riaditeľkou Služieb mesta Piešťany Ing. Hanou Dupkaničovou som vyslovil otázku – Bola by možnosť realizácie dobrovoľníckych prác seniorov pre SMP v prípade ich záujmu o takúto činnosť ?,“ osvetľuje začiatky aktivity skrášľovania mesta seniormi Petr Veverka.  Riaditeľka dobrovoľnú spoluprácu vzhľadom na obmedzený počet zamestnancov len uvítala.  „Pri nedávnom stretnutí bolo ponúknuté seniorskému tímu zapojiť sa do úpravy oddychových zón: v parčíku za kostolom sv. Štefana, v mestskom parku pri kine Fontána i na ďalších miestach mestského parku,“ pokračuje P. Veverka a dopĺňa: „Možno tieto seniorské aktivity nájdu pokračovateľov v širšom zapojení občanov do skrášľovania nášho kúpeľného mesta a budú aj malou výzvou pre majiteľov spustnutých  pozemkov a chátrajúcich nehnuteľností, k prinavráteniu týchto objektov do pekného a estetického vzhľadu….“

Zdroj: Tlačová správa

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972