Spoločnosť ON Semiconductor otvorila v utorok 10. októbra v Bratislave nové zmodernizované vývojové centrum, ktoré nájdete v budove Twin City C. Venovať sa bude výskumu v oblasti automobilového priemyslu a navrhovaniu čipov. Zamestnávať bude najmä absolventov Slovenskej technickej univerzity a Žilinskej univerzity v Žiline, ako aj ďalších vysokých škôl v regióne, pričom uplatenie nájdu šikovní, nápadití a vysoko kvalifikovaní pracovníci. Spoločnosť otvorením centra potvrdila svoje odhodlanie podporovať vývoj technológií a snahu venovať sa návrhom i testovaniu ďalších generácií integrovaných obvodov v oblasti riadenia napájania.

Spoločnosť ON Semiconductor je lídrom na svetovom trhu polovodičových súčiastok, pričom na Slovensku pôsobí od roku 1999 a zamestnáva viac ako 300 zamestnancov. V Piešťanoch sa venuje najmä špecializovaným činnostiam, ku ktorým patria služby zákazníkom v Európe, Ázii a Amerike, technická podpora, IT služby, rozvoj softvéru, implementácia a údržba IT riešení, zabezpečenie kvality a finančné služby. Súčiastky vyrobené spoločnosťou môžete nájsť v spotrebičoch v takmer každej domácnosti, nachádzajú sa napríklad vo výpočtovej technike, v telefónoch, automobiloch, ale dostali sa aj do vesmíru.

“Už mnoho rokov bratislavský tím dokazuje, že je podstatnou súčasťou automobilového biznisu našej spoločnosti. Poskytuje neoceniteľné vedomosti, jedinečné schopnosti a duševné vlastníctvo, ktoré nám pomáha odlíšiť sa od konkurencie. Správny výber umiestnenia vývojového centra nám umožňuje využívať vysokú odbornosť a dlhodobú tradíciu automobilového odvetvia v tomto regióne. S touto ďalšou investíciou bude mať nové centrum kľúčovú úlohu pri budovaní a neustálom rozširovaní nášho portfólia,“ hovorí Keith Jackson, CEO a prezident ON Semiconductor.

Spoločnosť investovala v Bratislave pred 17 rokmi, kedy začala spolupracovať so Slovenskou technickou univerzitou v oblasti výskumu. Pôvodne malé výskumné a vývojové centrum na pôde univerzity rýchlo rástlo a v roku 2006 sa muselo presťahovať do nových priestorov. Postupom času ani tieto priestory nestačili a v súčasnej dobe zamestnáva 45 ľudí. Inžinieri v bratislavskom vývojovom centre navrhujú špičkové produkty s mnohými funkciami, ktoré sa využívajú v hnacích jednotkách elektrických vozidiel, hybridných automobiloch a automobiloch s konvenčným spaľovacím motorom s cieľom zvýšiť bezpečnosť a znížiť spotrebu energie. Integrované obvody vyvinuté v tomto centre tiež nachádzajú uplatnenie v mnohých automobilových aplikáciách, ktoré zvyšujú komfort posádky alebo umocňujú zážitok z vedenia vozidla.

Firma patrí k preferovaným partnerom pre energeticky inovatívne riešenia a zároveň kladie dôraz na životné prostredie a spoločenskú zodpovednosť. Aktuálne hľadá nové talenty, ktoré dokážu prichádzať s novými nápadmi v oblasti polovodičov a napomáhať k znižovaniu spotreby energie.
-lt/Zdroj: ON Semiconductor/Foto ht-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972