Connect with us

Aktuality

Šéfa Horezzy Stanislava Brečku odvolali z funkcie, štát má inú predstavu o riadení

Published

on

Informáciu o odvolaní predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa štátnej akciovej spoločnosti Horezza a.s. Stanislava Brečku priniesol včera internetový portál ZPiešťan.sk. Pre PNky ju potvrdila aj hovorkyňa Ministerstva obrany Danka Capáková. Podľa vyjadrenia rezortu má akcionár inú predstavu o vedení a riadení spoločnosti. S. Brečku má nahradiť vo funkcii brigádny generál vo výslužbe, Ľubomír Haberl. 

Horezza (18)

Bývalý generálny riaditeľ v rozhovore pre PNky avízoval smelé plány s rozvojom spoločnosti a mal dokonca záujem o zreštaurovanie hotela Slovan pod hlavičkou spoločnosti Horezza. Podľa jeho slov vstúpil do akciovky v roku 2013 ako krízový manažér, ktorý mal pripraviť likvidáciu niektorých ubytovacích zariadení. Rozhodol sa však ukázať, že majú potenciál. V Piešťanoch na jeho podnet v Kúpeľnom ústave F.E. Scherera, hoteli Granit, navŕtali nový termálny prameň a zrekonštruovali ubytovaciu časť a vnútorný bazén. Pokračovať mala rekonštrukcia kúpeľnej časti. Čo bolo konkrétnym dôvodom jeho odvolania rezort obrany nekomentoval.

Advertisement
Hello GPT

Horezza (10)

Jediným akcionárom Horezza a.s. je Slovenská republika, v ktorej mene koná Ministerstvo obrany Slovenskej republiky. „Akcionár (t.j. vlastník) spoločnosti je oprávnený odvolať člena štatutárneho orgánu spoločnosti kedykoľvek, z akéhokoľvek dôvodu alebo aj bez uvedenia dôvodu,“ píše vo vyjadrení hovorkyňa Ministerstva obrany Danka Capáková. „Odvolanie Stanislava Brečku z funkcie člena a predsedu predstavenstva bolo vykonané v súlade s Obchodným zákonníkom a stanovami spoločnosti. Akcionár má inú predstavu o vedení a riadení spoločnosti HOREZZA, a.s.“

Stanislava Brečku odvolali z pozície člena a predsedu predstavenstva v piatok 15. júla. „Odvolaním z funkcie predsedu predstavenstva mu zanikla aj funkcia generálneho riaditeľa. Vo funkcii ho nahradil Ľubomír Haberl, ktorý spĺňa predpoklady na výkon funkcie člena štatutárneho orgánu akciovej spoločnosti v súlade s uznesením vlády SR, ktorým vláda SR schválila návrh pravidiel výberu, riadenia a odmeňovania zástupcov štátu v orgánoch spoločností s majetkovou účasťou štátu,“ uzatvára hovorkyňa.

Advertisement
Hello GPT

Ľubomír Háberl (1955) je brigádnym generálom vo výslužbe. V rokoch 1993-1999 pôsobil ako zástupca veliteľa 1. armádneho zboru, v roku 2003 ho vymenovali do funkcie brigádneho generála, od roku 2003 do 2007 sa stal náčelníkom Štábu logistiky Generálneho štábu ozbrojených síl SR a neskôr poradcom ministra obrany SR Ľubomíra Galka.

-ad-, ilustr. foto: L. Turňa

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články