Šéf piešťanskej kriminálky mal spolupracovať so zločineckou skupinou

4. júla 2013 Off Od

Národná kriminálna agentúra (NAKA) ho zadržala v jeho dome v Sokolovciach. Špeciálny prokurátor preňho a ďalších zadržaných žiada väzbu a vyzýva, aby sa prihlásili podnikatelia, ktorí čelili mafiánskym praktikám.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=EvvKV03WbO0[/youtube]

„Národná kriminálna agentúra rozbila zločineckú skupinu, ktorá operovala na území západného a stredného Slovenska. Policajti obvinili 12 osôb zo siedmich skutkov, medzi nimi aj jedného policajta zaradeného na kriminálke,“ informovala hovorkyňa prezídia policajného zboru Andrea Dobiášová.

Akcia prebehla podľa jej slov v utorok v skorých ranných hodinách v Piešťanoch, Trnave, Hlohovci, Martine, Trenčíne a vo Veľkom Krtíši. Naraz sa jej zúčastnilo 150 policajtov. Zadržali deväť osôb z dvanástich. Po jednej osobe je vyhlásené pátranie a zvyšné dve sa nachádzajú vo väzbe za inú trestnú činnosť.

Podľa policajných informácií sa zadržaní dopúšťali násilnej a ekonomickej trestnej činnosti ako zločinecká skupina. Mali ju páchať minimálne od roku 2010. Takto sa mali obohatiť o stovky tisíc eur. „Policajt, ktorý v tom období pracoval na oddelení služby kriminálnej polície, zneužil svoju právomoc a v rozpore zo zákonom mal informovať ostatných členov skupiny o podrobnostiach vyšetrovania v ich trestnej veci,“ dodala hovorkyňa.

Vyšetrovateľ NAKA všetkých 12 osôb obvinil z trestného činu založenia zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, vydierania, lúpeže, poisťovacieho podvodu a poškodzovania cudzej veci. Policajt je obvinený aj z porušovania právomoci verejného činiteľa. Na osem osôb je spracovaný návrh na väzobné stíhanie. Hrozí im trest odňatia slobody na päť až desať 15 až 25 rokov (oprava na základe dodatočnej informácie od hovorkyne).

Text, foto a video: ts pz/red