Červená veža patrila v nedeľu 2. októbra už deviatej Šarkaniáde a medzi milovníkmi lietajúcich drakov bolo množstvo detí a dospelých. Poveternostné podmienky nad bananským lesoparkom neboli vôbec ideálne, pretože namiesto poriadneho vetra pofukoval chvíľami len mierny vánok. Návštevníkom podujatia, ktorých sa zišlo viac ako päťdesiat, to však príliš neprekážalo a víkendové podujatie si poriadne užili.

1 (29)

Niekoľkým vytrvalcom sa ich doma vyrobených, kúpených či zapožičaných šarkanov nakoniec podarilo dostať do vzduchu, ale väčšinou končili po pár sekundách opäť na zemi. Atmosféru šarkaniády si môžete pozrieť v našej fotogalérii. Kvôli slabému vetru šarkany síce nezaplnili nebo, no k videniu boli klasické kosoštvorcové šarkany, ale aj slnko, medvedík, vták či motýľ i komplikovanejšie tvary. Organizátori z občianskeho združenia Kvas pripravili pre návštevníkov opekačku a vychutnať si mohli aj iné jedlo a nápoje.

1 (40)

Okrem toho sa deti zabavili počas opekačky, „hier bez vetra“ pri chytaní dračích chvostov, ale aj pri vyhlasovaní najkrajšieho a najškaredšieho šarkana. Úplne najkrajším doma vyrobeným drakom nakoniec bolo na základe rozhodnutia poroty vyhlásené slniečko, ktorého majiteľka získala označenie na putovnom pohári, naopak najškaredším drakom a zavárané uhorky si odniesol „sáčkošarkan“.

1 (64)

1 (65)

vv/lt

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972