Od štvrtka 27. júna do nedele 30. júna sa v Trnave a a okolí budú konať Majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike. Pretekať sa bude v časovke i pretekoch s hromadným štartom. Na cestách, ktoré sú len kúsok od Piešťan, uvidíte aj najväčšiu hviezdu slovenskej cyklistiky, Petra Sagana.

Vo štvrtok 27. júna sa jazdci všetkých kategórií postavia na boje proti chronometru. Trať časovky bude situovaná v okolí obce Voderady.

V sobotných pretekoch s hromadným štartom sú o 9.00 h ako prví na programe juniori, poobede o 14.00 h nasleduje samostatná kategória U23. Okruhy vedúce mestom Trnava budú zaujímavé i divácky, ale na svoje si určite prídu aj fanúšikovia pri trati mimo mesta.

Trasa  povedie z Trnavy cez Špačince, Dolné Dubové, Kátlovce, Dechtice, Horné Dubové, Dolné Dubové naspäť do Špačiniec a Trnavy. Na trase cyklistov bude zakázané parkovať.

Vrcholom podujatia budú súboje elitných mužov, ktoré sú na programe v nedeľu 30. júna so štartom o 12:00 h. Podľa rýchlosti, ktorou pretekári pôjdu, sa očakáva príchod do cieľa medzi 16:00 a 16:30 h.

Vo všetkých dňoch treba na trase majstrovstiev, či už počas časovky, alebo pretekov s hromadným štartom, rátať s uzávierkami ciest. Detailné informácie o časových prejazdoch nájdete tu  a o uzávierkach ciest tu.

-red- Ilustr. foto: Slovenský zväz cyklisitky

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972