Aktuality

Šachový vlak s veľmajstrami zastaví aj v Piešťanoch

By 9. októbra 201210 októbra, 2012No Comments

Naše mesto je jedinou slovenskou zastávkou špeciálne vypraveného vlaku, v ktorom budú prebiehať turnaje šachových veľmajstrov a účastníkov šachového vlaku. Organizátori pozývajú milovníkov šachu na výlet po piatich  krásnych stredoeurópskych mestách. Piešťany zaradili medzi Prahu, Drážďany, Vroclav a Viedeň.

[singlepic id=15874 w=520 h=340 float=center]

Podujatie má aj charitatívny rozmer. Vo vlaku bude prvý slovenský šachový veľmajster Ján Plachetka, ktorý si v priestoroch hotela Sorea Sĺňava zahrá 14. októbra večer simultánku s maximálne 15-timi súpermi. Môžu to byť šachisti, alebo hoci kto, kto chce podporiť  dobrú vec. Štartovné za hru s Jánom Plachetkom totiž organizátori v plnej výške venujú piešťanskej pacientke Lei Jesenskej, trpiacej detskou mozgovou obrnou na jej rehabilitáciu v Adeli Medical Center.

Špeciálne vypravený vlak vyjde z Prahy v piatok 12. októbra o 10.00 h. Cestou do Drážďan odohrajú šachisti prvé dve kolá turnaja. V piatok pokračuje vlak do poľskej Vroclavy. Cestou odohrajú ďalšie dve kolá turnaja a potom nasleduje prehliadka mesta, kde prežil celý svoj život geniálny šachista Adolf Anderseen. Po zastávke v Piešťanoch 14. októbra pôjde vlak do Videne a odtiaľ späť do Prahy.

[youtube width=“522″ height=“320″]http://www.youtube.com/watch?v=B4hwTm5aaeQ[/youtube]

Text a ilustr. foto: M. Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972