Connect with us

Aktuality

S testovaním piešťanských žiakov súhlasí 73 % rodičov

Published

on

Piešťanská radnica na základe pokynov ministerstva školstva pripravuje návrat žiakov druhého stupňa základných škôl do lavíc. Malo by mu predchádzať testovanie na covid-19, s ktorým väčšina rodičov súhlasí.

Všetkých zriaďovateľov základných a stredných škôl, minister školstva v decembri minulého roku vyzval, aby vyplnili dotazníky o súhlase či nesúhlase s testovaním rodičov a detí pred nástupom do škôl.

Advertisement
Hello GPT

Z celkového počtu 1 097 žiakov druhého stupňa základných škôl v Piešťanoch sa podľa prieskumu chce dať otestovať 806 detí. Pre nástup žiakov druhého stupňa s predpokladom návratu do škôl od 18. januára 2021 bolo objednaných 2 788 testov pre žiakov, ich rodičov a zamestnancov.

Testovanie žiakov ZŠ Mojmírova a ZŠ F. E. Scherera by sa malo uskutočniť v priestoroch škôl. Žiaci, rodičia a zamestnanci ZŠ M. R. Štefánika sa budú testovať v Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany, a.s. a pre školy ZŠ Holubyho a Brezová je určené odberné miesto v Kúpeľnom ústave F. E. Scherera.

Advertisement
Hello GPT

Školy majú možnosť otestovať zamestnancov, žiakov, ale aj jedného zákonného zástupcu, ktorý žije so školákom v jednej domácnosti.

Podľa ministra školstva bude antigénové testovanie žiakov, rodičov a zamestnancov škôl preplatené.

Advertisement
Hello GPT

Pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti zákonných zástupcov, ktorým povaha práce neumožňuje vykonávať ju z domácnosti, je od 11. januára 2021 zabezpečená prevádzka školských klubov detí na ZŠ Brezová a ZŠ Holubyho. Záujem o školské družiny veľký nie je, momentálne ich navštevuje na oboch školách spolu desať detí.

Zdroj: piestany.sk

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články