Rybár si zavaril, keď ulovil kapra. Je obvinený z pytliactva

Rybár si zavaril, keď ulovil kapra. Je obvinený z pytliactva

20. apríla 2019 Off Od PNky.sk

Na Veľký piatok si rybár pri Váhu v lokalite Piešťan svojim konaním vyslúžil trestné oznámenie pre pytliactvo. Ulovil a privlastnil si 57 cm kapra s plnou ikernačkou. Prípad riešila aj polícia. Po polnoci sa veci otočili a polícia mala riešiť naopak rybársku stráž.

V piatok 19. apríla popoludní zavolali rybári rybársku stráž, pretože partia oproti nim ulovila kapra, napriek tomu, že momentálne je jeho lov zakázaný. Rybárska stráž našla kapra pod karavanom pristaveným pri vode. Mal prepichnutú hlavu. Podľa vyjadrenia rybárskej stráže na facebookovej stránke MsO SRZ Piešťany po príchode polície, museli ešte čakať na technika, ktorý musel prísť z Trnavy. Na pytliaka bolo podané trestné oznámenie.

V noci sa prípad otočil. Pri napätej situácii, ktorá pri vode bola, stráž mŕtveho kapra zabudla pri rieke. Keď sa vrátili, aby kapra zobrali, boli obvinení, že išli po sebe upratať stopy, potom čo kapra len tak vyhodili. Tento raz zavolali políciu rybári a mali ísť podať trestné oznámenie na rybársku stráž.

Článok budeme aktualizovať o vyjadrenie polície.

Informácie o zákaze lovu prináša MsO SRZ Piešťany na svojej facebookovej stránke. Kapor sa momentálne nesmie loviť ani na Dlhých kusoch a Kazetách, keďže tu boli vykonané násady.

-th- Foto: MsO SRZ Piešťany