Sobotňajšie popoludnie 21. apríla patrilo rodinám s deťmi, ktoré si  užili karneval Materského centra Úsmev. Organizátori využili krásne počasie a karneval pripravili na nádvorí Mestského kultúrneho strediska. Drevené sochy Fiona so Shrekom, tak dokonale dotvárali rozprávkovú atmosféru.

Na karnevale mali silné zastúpenie Elzy a Anny z Ľadového kráľovstva, ale aj víly, princezné, či čarodejnice. Na bezpečnosť podujatia dohliadali nielen rytieri, indiáni, spidermani, ale aj záchranné zložky policajt, hasič.

Deti sa zahrali s mnohými rozprávkovými bytosťami. S Vodníkom Čľupkom a jeho ženou si pohadzovali ryby, kŕmili hladné žabky. S pirátmi si trénovali kondičku na prekážkovej dráhe. Spolu s námorníkmi kŕmili Nema a iné morské živočíchy a Snehulienka ich učila triafať plechovice. Červená čiapočka ukazovala finty ako zhodiť čo najviac kolkov v tvare paliem. Víla deťom prezradila trik, ako sa z papiera dá vyrobiť krásny tulipán, ktorý si deti mohli odniesť na pamiatku z podujatia.


Deti sa vyjašili aj s farebným padákom a balónikmi. A ako na každom správnom karnevale nechýbali ani konfetový dážď a poriadna tancovačka. A keďže naše deti vedia, že prírodu si musíme chrániť, tak zametanie konfiet poňali ako jednu veľkú zábavu. Každá zábava má však aj svoj koniec a veľmi si ceníme, že s balením podujatia pomáhali aj najmenší. Malí pomocníci boli odmenení balónikom a osobným rozlúčením od organizátorov. A keďže nám všetkým bolo veľmi fajn, tak sme sa dohodli, že sa opäť uvidíme na Prechádzke rozprávkovým parkom, ktorá sa bude konať 16.6. 2018.

Veľké poďakovanie však patrí aj partnerom podujatia, bez ktorých by sme karneval nemohli pripraviť. Poďakovanie patrí: Mestu Piešťany, Trnavskému samosprávnemu kraju, Mestskému kultúrnemu stredisku, Slovenskej chránenej dielni.

PhDr. Marcela Vrbová PhD. Foto: D. Dzurechová

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972