Balíčky plné ovocia, sladkostí aj údenín rozdali členovia Rotary Clubu Piešťany rodinám, ktoré vybral referát sociálnych vecí mestského úradu.

[singlepic id=49904 w= h= float=center]

Táto forma vianočnej a veľkonočnej pomoci sa postupne stáva tradíciou. Balíčky, ktoré majú vylepšiť Vianoce, si prišli 19. decembra na mestský úrad prevziať osamelé matky s nezaopatrenými deťmi alebo ľudia z mnohodetných rodín, ktorí využívajú sociálne služby v zariadení Domum.

Finančné prostriedky na túto pomoc získali rotariáni na charitatívnych akciách, ktoré organizujú. „Cítime potrebu pomáhať týmto ľuďom,“ povedal prezident piešťanského Rotary Clubu Peter Urban a dodal: „V balíčkoch sú hlavne potraviny – šošovica, cukor, ovocie, mäso a údeniny.“ Najmenšie balíčky majú hodnotu asi 30 eur, viacdetné rodiny však dostali aj väčšiu pomoc.

Rotary Club Piešťany oslávil tento rok 20. výročie svojho vzniku. Jeho členovia pravidelne organizujú charitatívne podujatia a snažia sa pomáhať najmä v našom regióne. V minulom roku napríklad zabezpečili nové vybavenie pre nemocnicu.

„Rotary Club nie nejaká elitná alebo elitárska organizácia. Sme normálni, bežní ľudia, ktorí to robia na úkor vlastného času, lebo cítia takúto potrebu,“ konštatoval Peter Urban.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972