Portál PNky.sk priniesol v roku 2017 svojim čitateľom v rubrikách Aktuality, Šport, Kultúra, Koktail, Straty a nálezy, Blogy, Názory viac ako 2-tisícky článkov týkajúcich sa udalostí v Piešťanoch a okolí. Dozvedieť sa vďaka nim mohli o aktuálnom dianí, pripravovaných podujatiach, úspechoch na poli športu, ale aj udalostiach, ktoré ovplyvňovali život v meste. Pozrite sa na prehľad toho najdôležitejšieho čomu sme sa venovali na našich stránkach v prvom polroku.

Január

Začiatok roku 2017 sa niesol v znamení chladného počasia, ktoré prinieslo zamrznuté jazero Striebornica, Červeník a ľadová plocha pokryla aj rieku Váh i Sĺňavu, ktorú na netradičné kúpanie v ľadovom bazéne využili otužilci. Pevnosť ľadu vyskúšali aj piešťanskí hasiči, ktorí trénovali vyťahovanie človeka preboreného do ľadovej vody. Snehová nádielka motivovala k vytvoreniu snehuliaka symbolizujúceho Ľudovíta Wintera, v parku sa dlho nepobudol, pretože zničili ho vandali. 

Mimoriadny ohlas mal článok týkajúci sa strateného psíky rasy Husky, ktorý vytrvalo čakal na svojich majiteľov. Venovali sme sa aj plesovej sezóne a špeciálnemu obleku, ktorý pre paracyklistu Jozefa Metelku navrhli a ušili miestny návrhári. Zimné obdobie prinieslo aj dobročinnú akciu, popredné reštaurácie v meste navarili pre núdznych Polievku zo srdca. Smutná správa prišla z mesta Vrbové, kde skonal známy bezdomovec Torez. Polícia sa činila v obci Modrová, kde na chate prekvapila výrobcov drog s pervitínom v hodnote 800 000 eur. Regionálny úrad verejného zdravotníctva Trnava vydal opatrenia a odporúčania, nakoľko u uhynutých labutí bola potvrdená vtáčia chrípka.

Február

Druhý mesiac v roku v meste rezonoval prípad „reštauračného podvodníka„, ktorý navštívil viaceré prevádzky na Slovensku i v Piešťanoch. Pátranie po mužovi riadil aj nový riaditeľ miestneho policajného útvaru, stal sa ním Štefan Plášek. Našťastie nemusel pátrať po zmiznutom Barlolámačovi, ktorý sa vydal na „prechádzku“ vďaka miestnemu grafikovi. Diskutovanou témou bolo zrušenie mítingu strany Mariána Kotlebu, ktorý sa mal konať v priestoroch Mestského kultúrneho strediska mesta Piešťany, nahradilo ho kultúrne podujatie mesta. Na piešťanskom letisku pristálo jedno z najväčších lietadiel na svete, na pristávaciu plochu totiž dosadol Iliušin Il-76

Miestni vandali vo februári nezaháľali, krátko po dokončení rekonštrukcie totiž posprejovali fasádu Vily Dr. Lisku. Zastupiteľstvo na svojom zasadnutí zvolilo nového hlavného kontrolóra, stal sa ním Martin Svorad.

Marec

Dobrá správa prišla začiatkom pre zvieratá na ranči Cawalero, veterinárnej správe sa ich totiž podarilo na druhýkrát odobrať. Ambiciózny projekt Beethovenova alej sa ocitol v dlhoch a pozemky putovali na predaj prostredníctvom dražby. Leopoldov sa mohol v uplynulých rokoch tešiť z jedného z najväčších antikvariátov, Europik Tibora Ďuráka našiel po smrti majiteľa dočasne nové miesto v Trnave. Opatrnosť museli zvýšiť majitelia psov, nakoľko prišlo k niekoľkým otravám. Postu viceprimátora sa vzdal Michal Hynek, ktorý sa chcel naplno venovať podnikaniu a činnosti v hnutí Sme Rodina. Potešujúca správa prišla naopak od spoločnosti Arriva, ktorá sa rozhodla prevádzkovať priame vlakové spojenie do Prahy z Piešťan každý deň. 

Apríl

Mesiac bláznov sme zahájili tradične s humorom, správy o „vajcovke“, ktorá vytryskla na Ahoji, ale aj o chystanom premenovaní obce Banka. Priestor pri obchodom dome Prior zaplnili trhovníci, ktorí predávali najrôznejšie farmárske a remeselné výrobky. Piešťany navštívila v súvislosti s výročím založenia letiska Ruzyně delegácia, ktorá priletela z Brna po trase niekdajšej linky. Letisko Piešťany bolo aj témou ďalšieho článku, k nevyplateným odmenám sa dostal prvý z bývalých manažérov.

Piešťanec, ktorý sa vydával za mentálne retardovaného, obral štát o tisíce eur na sociálnych dávkach. Obyvateľov Lipovej ulice vystrašil pád stromu na parkovisku. Pri parku sa stala nehoda, ktorá skončila úrazom motocyklistu. Domoss otvoril novú predajňu, ktorá odvtedy ponúka komplexnú ponuku tovarov.

Vandal v apríli pošpinil hákovým krížom pamätník v parčíku pri Gymnáziu Pierra de Coubertina. Čin začala vyšetrovať policajná jednotka bojujúca proti extrémizmu a kukláči zatýkali v Piešťanoch v súvislosti s iným prípadom, ktorý sa týkal drogovej trestnej činnosti

Máj

Vrbovčanka Veronika Fidlerová sa stala začiatkom mesiaca máj Majsterkou Slovenska v bikini fitness. Výdatné zrážky a topiaci sa sneh priniesli nárast hladiny Váhu, ktorý zaplavil časť Lida.

Smutná správa prišla z neďalekého Ostrova, kde zomrel úspešný paralympionik Vladislav Janovjak. Ďalší útok vandalov bol nasmerovaný proti Kolonádovému mostu a Kúpalisku Eva, obe pamiatky „ozdobili“ sprejom, mesto reagovalo nainštalovaním kamerového systému. Mesto Piešťany ocenilo osobnosti, slávnostný galavečer sa tentoraz konal v Dome umenia.

Množstvo milovníkov gulášu i tento rok v máji prilákalo podujatie v bufete Dino, víťazmi v súťaži gulášmajstrov sa stali Labužníci. Zmeny nastali vo vedení Hokejového klubu Havrani, cieľmi boli stabilizácia financovania, marketingových aktivít, zapojenie rodičov do fungovania klubu. Obyvateľov a návštevníkov mesta potešili tradičné umelecké remeslá, ktoré opäť zavítali na Kúpeľný ostrov. Na Prednádraží vznikol podmorský svet, ktorý vytvorili deti.

Obľúbený CityFest sa tento rok konal po prvýkrát v ohradenom areáli, Námestie slobody si roztancovali kapely Slniečko, Polemic, či King Shaolin. Križovatka ulíc Bratislavská a Dominika Tatarku sa stala dejiskom desivo vyzerajúcej nehody, len zázrakom sa pri nej nikto vážnejšie nezranil.

Jún

Začiatok mesiaca jún nepotešil milovníkov turistiky, nakoľko ktosi podpálil motorest na Havrane. Zarážajúca správa prišla aj priamo z centra mesta, keď neznámy páchateľ tesne pred slávnostným otvorením kúpeľnej sezóny vykradol a poničil viaceré fontány

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny prilákalo do centra Piešťan v uplynulom roku tisíce obyvateľov i návštevníkov mesta, ktorý si užili dopoludnia i popoludní bohatý kultúrny program. Jedinečné podujatie pre rodiny s deťmi sa podarilo pripraviť aj zástupcom Materského centra Úsmev a dobrovoľníkom, Prechádzku rozprávkovým parkom si užili deti i rodičia.

Netradičnú a nie práve inteligentnú zábavku si našiel pár, ktorý cestou z centra mesta poškodil viaceré autá. Koniec roka priniesol párty študentov Hotelovej akadémia Ľudovíta Wintera a podujatie Idem na fest, hlučná hudba však poriadne nahnevala obyvateľov lokality v blízkosti Lodenice. Národná kriminálna agentúra spustila v mesiaci jún v Piešťanoch boj s extrémizmom, vykonala domovú prehliadku, po ktorej nasledovalo zatýkanie. Príslušníci Policajného zboru mali plné ruky práce aj v Drahovciach, žena sa cez obec rútila rýchlosťou viac ako 100 kilometrov za hodinu, policajti ju nakoniec sprevádzali do nemocnice. Poriadnu dávku zábavy ponúkol na začiatku leta festival Topfest, ktorý ponúkol desiatky koncertov rôznych známych interpretov.

-lt/Zdroj: archív/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972