Aj keď sú Piešťany plné architektonických skvostov, stavby skutočne historické by ľahko spočítal i prváčik. Kvôli častým povodniam sa na našom území nezachoval žiaden starší stojaci dom a ak aj, jeho podoba sa zmenila na nepoznanie. O to viac by sme si preto mali vážiť tie, ktoré napriek veku zostali v pôvodnom stave a svedkami minulosti sú doteraz.

diskusia pamiatky

Ako to ale s piešťanskými pamiatkami naozaj je? Ceníme si ich? V akom stave sú a aký je ich osud? Dokedy bude hotel Slovan či Lipa nepríjemným otlakom? Necháme Evu nakoniec úplne schátrať? A podarí sa zachrániť slávny piešťanský mlyn? Príďte diskutovať na tému architektonického dedičstva a nášho postoja k nemu. Ďalšia zo série hľadaní Riešenia pre Piešťany, ktorú organizuje OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany, sa uskutoční 25. marca o 17:30 h v komunitnom centre Žiwell.

REKLAMA

Banner_skriabanie

Súčasťou večera bude i prezentácia dobrého príkladu rekonštrukcie industriálnej pamiatky – Elektrárne Piešťany. Pozvanie prijali autori návrhu rekonštrukcie architekti Michal Ganobjak a Vladimír Hain aj hovorca ZSE Ján Orlovský. Diskutovať príde tiež riaditeľ Balneologického múzea Vladimír Krupa a ďalší ľudia, ktorí majú k pamiatkam v Piešťanoch čo povedať.

Text: Lívia Gažová

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972