Aktuality

Riaditeľka Rezortu Piešťany odstúpila

By 26. júna 201327 júna, 2013No Comments

Oblastná organizácia cestovného ruchu bude od konca augusta bez šéfky. Zámer vzdať sa funkcie oznámila Katarína Hallová na včerajšom valnom zhromaždení, po roku pôsobenia na tomto poste.

[singlepic id=40413 w=320 h=240 float=left]„Je to pravda, vzdala som sa funkcie, ale pokračujem tu až do konca augusta,“ povedala odchádzajúca riaditeľka a dodala, že v súlade so stanovami organizácie bude vyhlásené nové výberové konanie. Dôvody svojho rozhodnutia nechcela konkretizovať. Prisľúbila však, že pripraví písomné stanovisko.

„Prosím pani riaditeľku Hallovú, aby ďalej neškodila tomuto Rezortu a odstúpila,“ povedal na záver svojho kritického príspevku k aktivitám organizácie poslanec Jozef Beňačka (nezávislý) na júnovom zastupiteľstve. Spomenul chýbajúcu prezentáciu organizácie na internete aj nevyužitú príležitosť na propagáciu počas Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny a osláv 900. výročia prvej písomnej zmienky.

„Rezort Piešťany vo svojej podstate urobil to, čo mal urobiť a na čo mal peniaze. Okrem webovej stránky,“ reagoval primátor Remo Cicutto, ktorý je predsedom predstavenstva tejto organizácie.

Na zásadné nedostatky poukázal aj poslanec Miloš Tamajka (Smer-SD), ktorý bol vo februári 2012 zvolený za podpredsedu dozornej rady. Doteraz ju však nemal kto zvolať, pretože jej predseda Emanuel Paulech, bývalý finančný riaditeľ kúpeľov, odstúpil koncom minulého roka. Dozorná rada kontroluje ekonomickú činnosť organizácie.

Názor, že ťažkopádny rozbeh Rezortu Piešťany nemá na svedomí jeho riaditeľka, ale predstavenstvo, vyslovil Jozef Chudý (Smer-SD) a jeho stranícky kolega Michal Hynek novinárom po zasadnutí zastupiteľstva povedal: „Napriek tomu, že nie som zástancom práce pani riaditeľky Hallovej, musím v tomto súhlasiť s pánom poslancom Chudým. Prvoradé je predstavenstvo. Preto si myslím, že by sme sa mali pozrieť do radov predstavenstva a rozmýšľať nad iným zástupcom mesta na poste jeho predsedu.“

Text: Martin Palkovič

REKLAMA

bkk

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972