Vymenovaný riaditeľ Služieb mesta Piešťany by sa mal svojho miesta ujať do polovice mája. Vyplýva to z vyjadrenia primátora Miloša Tamajku počas mimoriadneho rokovania mestského zastupiteľstva zvolaného na pondelok 20. apríla. Jeho dôvodom bolo opätovné dočasné vymenovanie Anny Klimekovej za riaditeľku Služieb mesta Piešťany do nástupu nového riaditeľa.

prochaska

Tá pôsobila vo funkcii po odchode predošlého riaditeľa Ernesta Jančinu do marca, keď ju zastupiteľstvo na základe uznesenia navrhnutého primátorom odvolalo spolu s vymenovaním nového riaditeľa. Služby tak boli bez riaditeľa, keďže nový nenastúpil hneď. Zastupiteľstvo sa preto muselo stretnúť v pondelok znovu a Annu Klimekovú dočasne poveriť vedením, do nástupu vymenovaného riaditeľa.

Minulý týždeň primátor Miloš Tamajka na rokovaní mestskej rady informoval, že sa s Miroslavom Procháskom zatiaľ nedohodli na podmienkach. Poslanci mu dali viacero návrhov ako postupovať, pričom primátor konštatoval, že bude hľadať ďalšie riešenia. Miloš Tamajka potvrdil, že sa s vymenovaným riaditeľom stretol v pondelok 20. apríla, dohodli sa na podmienkach a nový riaditeľ by mal nastúpiť najneskôr v polovici mája.

REKLAMA

kia-042015-500

Miroslav Procháska je rodákom z Piešťan, žije však v Prievidzi. Od roku 2011 do roku 2014 pôsobil ako konateľ  spoločnosti Technické služby mesta Prievidza. Predtým bol vedúcim obchodného domu, ale pôsobil aj ako riaditeľ hotela, či vedúci rekreačného strediska. Zastupiteľstvo ho vymenovalo dvadsiatimi hlasmi, keď sa poslanci rozhodovali z pomedzi trojice, ktorú odporučila výberová komisia a boli v nej ešte Peter Mihalik a Luboš Blaško.

-th- Foto: Archív Miroslava Prochásku

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972