Connect with us

Aktuality

Rezort sa zbaví „karatistu“. Kreatívci majú na zaslanie nového návrhu už len pár dní

Published

on

O pár dní sa končí verejná súťaž na logo a vizuálny štýl Rezortu Piešťany. Aktuálne logo používané oblastnou organizáciou cestovného ruchu vzniklo na konci roka 2012. Prestavené bolo na výstave ITF Slovakia Tour a vyvolalo vo verejnosti celkom záujem, keďže miesto tradičných piešťanských symbolov pripomínalo mnohým skôr postavu „karatistu“.

Prvé logo organizácie vyberali z takmer tridsiatky návrhov. Komisiu tvorili zástupcovia zakladajúcich členov organizácie. V víťaznému návrhu vtedajšia riaditeľka organizácie uvidela: „Myslím si, že bol iný ako ostatné návrhy, ktoré zobrazovali notoricky známe piešťanské atrakcie – lekná, magnóliu, Barlolámača. Jedna z podmienok bola, aby logo znázorňovalo Piešťany ako mesto pohybu a zdravého životného štýlu. Postavička v pohybe evokuje presne toto zadanie.“ Meno autora nebolo zverejnené, informácia bola len, že ide o Piešťanca.

Na začiatku augusta tohto roka vyhlásila Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany verejnú neanonymnú súťaž, z ktorej by malo vzísť nové logo aj vizuálny štýl organizácie. Uzávierka prihlášok je 30. septembra, ak sa jej teda ešte chce niekto zúčastniť, zostávajú mu už len dni. „Hľadáme moderné, pútavé, ľahko zapamätateľné logo, ktoré vystihne charakter našej organizácie,“ uvidela na margo aktuálnej súťaže výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany Tatiana Nevolná.

Advertisement
Hello GPT

Do verejnej neanonymnej súťaže sa môže prihlásiť právnická alebo fyzická osoba, ktorá splní podmienky súťaže. Súťaž je určená pre odbornú i laickú verejnosť, pre výtvarníkov, profesionálnych grafických dizajnérov, grafické štúdiá a študentov súvisiacich odborov. V prípade účasti právnických osôb musí byť na súťažnom návrhu uvedený autor.

Súťažné návrhy bude posudzovať osemčlenná komisia zložená z odborníkov na grafický dizajn a marketing a zo zástupcov OOCR Rezort Piešťany a KOCR.
Za víťazný návrh a vypracovaný dizajn manuál vyplatí vyhlasovateľ autorovi finančnú odmenu vo výške 2000 eur. Vyhodnotenie súťaže bude najneskôr do 15. októbra 2020

Advertisement
Hello GPT

Prihlášky a text súťažných podmienok sú k dispozícii na www.visitpiestany.sk/verejna-sutaz-logo-rezortu-piestany/

TS Rezort Piešťany / -th-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články