AktualitySamospráva

Rezort Piešťany zaplatí cvičebné prvky okolo Dubovej

By 28. septembra 201229 septembra, 2012No Comments

Po vyše roku od otvorenia druhého úseku revitalizácie potoka Dubová pribudne na trase od Veternej ulice po Lodenicu mestský mobiliár. Okolie chodníkov pre peších a cyklistov bolo doteraz prázdne, chýbali lavičky aj smetné koše.

[singlepic id=20558 w=520 h=340 float=center]

V najbližšej dobe tam majú pribudnúť cvičebné prvky a fitnes zostavy. Na zasadnutí mestského zastupiteľstva o tom informoval primátor Remo Cicutto: „Predstavenstvo Rezortu Piešťany sa rozhodlo, že financie, ktoré máme aj zo štátnej dotácie, použijeme na dobudovanie revitalizácie potoka Dubová.“ Podľa jeho slov ide o približne 18-tisíc eur.

Túto investíciu si zvolili preto, lebo projektová dokumentácia na ňu je už pripravená. „Stačí iba obstarať dodávateľa na osadenie, čo zľahčuje celý proces z časového hľadiska,“ dodal primátor. Podľa neho to vytvorí lepšie podmienky na oddych a relax pre návštevníkov aj obyvateľov Piešťan, ktorí trasu využívajú.

REKLAMA

Náklady na revitalizáciu druhého úseku Dubovej dosiahli 260-tisíc eur. Radnica tento projekt realizovala z vlastného rozpočtu. Už po otvorení úseku deklarovala, že prostriedky na lavičky, smetné koše a ďalšie prvky zatiaľ chýbajú. Podľa pôvodného projektu má priestor zatraktívniť aj ostrovček pre vodné vtáky.

Podľa zákona o cestovnom ruchu dostávajú oblastné organizácie štátne dotácie na svoju činnosť na základe výšky vkladov jednotlivých členov. Mesto, rovnako ako kúpele, do Rezortu Piešťany vložilo 20-tisíc eur. Hotely Máj, Sandor Pavillon a Park a tiež obce Banka a Moravany nad Váhom prispeli po tisíc eur.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972