Connect with us

Aktuality

Rezort Piešťany na výstavách: viac a výhodnejšie

Published

on

Najdôležitejšou doterajšou činnosťou Oblastnej organizácie Rezort Piešťany bola účasť na najväčších veľtrhoch cestovného ruchu na Slovensku a v Čechách. Tvorila však i najvyššie položky nákladov organizácie. Táto stratégia sa po novom začína meniť. V tomto roku sa Rezort zúčastní viac výstav a v spojení s inými OOCR-kami, klastrom a samosprávnym krajom. Má to niekoľko výhod – ušetrí a môže získať klientov, ktorí by inak možno samostatné Piešťany obišli.

IMG_4038-640x427

Samostatný stánok

Advertisement
Hello GPT

Na veľtrhoch sa doteraz predstavovali prakticky najmä členovia OOCR, ktorí po zaplatení členského mali účasť v stánku zabezpečenú. Rezort však poskytoval priestor pre propagáciu aj iným subjektom z Piešťan, ak si dodali reklamné materiály. Pri výstavách spolupracoval tiež s mestom a Piešťanským informačným centrom.

 

Advertisement
Hello GPT

 

IMG_4064Podľa nového predsedu predstavenstva Petra Tremboša sa dnes štruktúra marketingového priestoru mení, takže dosah výstav nie až taký efektívny. „Cesta je v spájaní, udržíme značku, ale efektívnejšie,“ myslí si. V minulom roku rezort za samostatnú účasť na dvoch výstavách v Prahe a Bratislave zaplatil viac ako 25 tisíc eur za stavbu stánku, dva poplatky za miesto, propagačný materiál a občerstvenie (viac informácií tu). Po novom sa v spojení s ďalšími vystavovateľmi zúčastní až troch výstav a zaplatiť by mal menej ako šestinu zo spomenutej sumy, približne 3,5 – 4 tisíc eur.

IMG_0393-1

Prezentácia v spoločnom stánku v Brne

Advertisement
Hello GPT

Ďalšou výhodou spojenia môže byť získanie nových klientov, ktorí by inak samostatný stánok len s piešťanskou ponukou obišli. Už v týchto dňoch (14. – 17. januára) sa Rezort Piešťany zúčastňuje výstavy Regiotour Brno 700 v spoločnom stánku s oblastnými organizáciami Senec a Veľký Meder. „Pôvodne sme chceli byť v spoločnom stánku s trnavským regiónom, avšak ten neplánoval účasť na tomto podujatí,“ uviedol riaditeľ piešťanskej OOCR-ky Štefan Šiška. Za Rezort sa Regiotouru zúčastnia Slovenské liečebné kúpele, hotel Máj, hotel Park, mesto Piešťany, spoločnosť Horezza a obec Moravany: „Všetci členovia Rezortu využívajú túto možnosť,“ doplnil Š. Šiška.

V januári ich čaká ešte ITF Slovakiatour Bratislava, ktorý začína 28. a končí 31. januára. „Tejto výstavy sa zúčastníme v stánku Klaster cestovného ruchu – západné Slovensko so sídlom v Trnave,“ vysvetlil riaditeľ Šiška. Do podujatia sa podľa neho zapoja všetci členovia Rezortu, ktorí chcú v čo najväčšej miere využiť potenciál návštevníkov. Mesto budú zastupovať zamestnanci Piešťanského informačného centra so svojim propagačným materiálom. Kúpele chcú využiť túto príležitosť na ponuku zvýhodnených balíkov služieb a taktiež na stretnutia so svojimi obchodnými partnermi. „Obdobné ponuky pripravia i ostatní členovia. Taktiež rozdajú anketové lístky  pre návštevníkov, z ktorých na záver vyžrebujú výhercov pobytu vo svojich zariadeniach,“ dodal.

Advertisement
Hello GPT

IMG_0395Ďalší významný veľtrh sa koná tiež začiatkom roka – 18. až 21. februára v Prahe. Na Holiday World sa bude rezort prezentovať spolu s Trnavským samosprávnym krajom. Výstava sa realizuje s obdobnými ponukami ako v Bratislave. Je však zameraná na špecifika českého trhu. „Prevažovať budú stretnutia stálych návštevníkov Piešťan, nostalgické spomienky a tu bude úloha subjektov ponúknuť vhodný produkt a urobiť predbežnú objednávku na služby,“ vysvetlil Štefan Šiška. Českí klienti uprednostňujú akciové ponuky a tieto im aj budú ponúkať. „Spomienky na Piešťany chceme pripomenúť i degustáciou a predajom kúpeľných oblátok a ponukou termálnej vajcovej vody. Budeme sa snažiť vyťažiť i zo sprievodných aktivít, ktoré má v pláne organizovať samosprávny kraj, aby prilákal ľudí k stánku,“ uviedol na záver riaditeľ OOCR. Kraj by sa mali zameriavať na päť hlavných tém: cyklo, vodný potenciál, zážitková turistika, sakrálna tematika a gastronómia a ubytovanie.

IMG_0399

KCR stanok vizualizacia

-ad-, foto poskytol: Rezort Piešťany

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články