Connect with us

Aktuality

Rezort Piešťany na výstavách: viac a výhodnejšie

Published

on

Najdôležitejšou doterajšou činnosťou Oblastnej organizácie Rezort Piešťany bola účasť na najväčších veľtrhoch cestovného ruchu na Slovensku a v Čechách. Tvorila však i najvyššie položky nákladov organizácie. Táto stratégia sa po novom začína meniť. V tomto roku sa Rezort zúčastní viac výstav a v spojení s inými OOCR-kami, klastrom a samosprávnym krajom. Má to niekoľko výhod – ušetrí a môže získať klientov, ktorí by inak možno samostatné Piešťany obišli.

IMG_4038-640x427

Samostatný stánok

Na veľtrhoch sa doteraz predstavovali prakticky najmä členovia OOCR, ktorí po zaplatení členského mali účasť v stánku zabezpečenú. Rezort však poskytoval priestor pre propagáciu aj iným subjektom z Piešťan, ak si dodali reklamné materiály. Pri výstavách spolupracoval tiež s mestom a Piešťanským informačným centrom.

 

 

IMG_4064Podľa nového predsedu predstavenstva Petra Tremboša sa dnes štruktúra marketingového priestoru mení, takže dosah výstav nie až taký efektívny. „Cesta je v spájaní, udržíme značku, ale efektívnejšie,“ myslí si. V minulom roku rezort za samostatnú účasť na dvoch výstavách v Prahe a Bratislave zaplatil viac ako 25 tisíc eur za stavbu stánku, dva poplatky za miesto, propagačný materiál a občerstvenie (viac informácií tu). Po novom sa v spojení s ďalšími vystavovateľmi zúčastní až troch výstav a zaplatiť by mal menej ako šestinu zo spomenutej sumy, približne 3,5 – 4 tisíc eur.

IMG_0393-1

Prezentácia v spoločnom stánku v Brne

Ďalšou výhodou spojenia môže byť získanie nových klientov, ktorí by inak samostatný stánok len s piešťanskou ponukou obišli. Už v týchto dňoch (14. – 17. januára) sa Rezort Piešťany zúčastňuje výstavy Regiotour Brno 700 v spoločnom stánku s oblastnými organizáciami Senec a Veľký Meder. „Pôvodne sme chceli byť v spoločnom stánku s trnavským regiónom, avšak ten neplánoval účasť na tomto podujatí,“ uviedol riaditeľ piešťanskej OOCR-ky Štefan Šiška. Za Rezort sa Regiotouru zúčastnia Slovenské liečebné kúpele, hotel Máj, hotel Park, mesto Piešťany, spoločnosť Horezza a obec Moravany: „Všetci členovia Rezortu využívajú túto možnosť,“ doplnil Š. Šiška.

V januári ich čaká ešte ITF Slovakiatour Bratislava, ktorý začína 28. a končí 31. januára. „Tejto výstavy sa zúčastníme v stánku Klaster cestovného ruchu – západné Slovensko so sídlom v Trnave,“ vysvetlil riaditeľ Šiška. Do podujatia sa podľa neho zapoja všetci členovia Rezortu, ktorí chcú v čo najväčšej miere využiť potenciál návštevníkov. Mesto budú zastupovať zamestnanci Piešťanského informačného centra so svojim propagačným materiálom. Kúpele chcú využiť túto príležitosť na ponuku zvýhodnených balíkov služieb a taktiež na stretnutia so svojimi obchodnými partnermi. „Obdobné ponuky pripravia i ostatní členovia. Taktiež rozdajú anketové lístky  pre návštevníkov, z ktorých na záver vyžrebujú výhercov pobytu vo svojich zariadeniach,“ dodal.

IMG_0395Ďalší významný veľtrh sa koná tiež začiatkom roka – 18. až 21. februára v Prahe. Na Holiday World sa bude rezort prezentovať spolu s Trnavským samosprávnym krajom. Výstava sa realizuje s obdobnými ponukami ako v Bratislave. Je však zameraná na špecifika českého trhu. „Prevažovať budú stretnutia stálych návštevníkov Piešťan, nostalgické spomienky a tu bude úloha subjektov ponúknuť vhodný produkt a urobiť predbežnú objednávku na služby,“ vysvetlil Štefan Šiška. Českí klienti uprednostňujú akciové ponuky a tieto im aj budú ponúkať. „Spomienky na Piešťany chceme pripomenúť i degustáciou a predajom kúpeľných oblátok a ponukou termálnej vajcovej vody. Budeme sa snažiť vyťažiť i zo sprievodných aktivít, ktoré má v pláne organizovať samosprávny kraj, aby prilákal ľudí k stánku,“ uviedol na záver riaditeľ OOCR. Kraj by sa mali zameriavať na päť hlavných tém: cyklo, vodný potenciál, zážitková turistika, sakrálna tematika a gastronómia a ubytovanie.

IMG_0399

KCR stanok vizualizacia

-ad-, foto poskytol: Rezort Piešťany

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články