Aktuality

Rezort Piešťany: Kúpele schválili príspevok 19-tisíc eur

By 23. februára 201225 februára, 2013No Comments

Sľúbený dobrovoľný príspevok do oblastnej organizácie cestovného cestovného ruchu odsúhlasilo 23. februára predstavenstvo Slovenských liečebných kúpeľov a. s. v plnej výške. Podľa mestského webu o tom primátora Rema Cicutta informoval riaditeľ kúpeľov Klaus Pilz.

[singlepic id=25379 w=320 h=240 float=right]Podľa zástupcov zakladajúcich subjektov v januári predstavitelia SLKP na rokovaniach príspevok vo výške 19-tisíc eur prisľúbili. Na prvom valnom zhromaždení Rezortu Piešťany však svojich partnerov informovali, že o tom musí rozhodnúť predstavenstvo spoločnosti. To sa zišlo práve dnes a príspevok odobrilo. Kúpele tak spolu s povinným tisíc eurovým členským príspevkom vložia do Rezortu Piešťany 20-tisíc eur. Rovnakou sumou prispelo aj Mesto Piešťany.

Týmto chce spoločnosť SLK Piešťany podporiť dobrú spoluprácu s mestom Piešťany a naďalej vytvárať dobré podmienky pre rozvoj oblastného ako aj zahraničného cestovného ruchu,“ píše sa v stanovisku kúpeľov.

Kúpele ešte predtým získali v organizácii dominantné postavenie. Podpredsedom predstavenstva sa stal Klaus Pilz, predsedom dozornej rady Emanuel Paulech. Predsedom predstavenstva je primátor Remo Cicutto a podpredsedom dozornej rady poslanec mestského zastupiteľstva Miloš Tamajka.

Zakladajúcimi členmi organizácie sú ďalej obce Banka a Moravany nad Váhom a hotely Sandor Pavillon, Máj a Park. Tieto subjekty vložili do Rezortu Piešťany po 1 000 eur. Postupne by sa mali pridávať aj ďalší podnikatelia. Spoločným cieľom je rozvoj cestovného ruchu.

Text: Martin Palkovič Foto: Tomáš Hudcovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972