Rezort Piešťany financuje značenie cyklotrás

Rezort Piešťany financuje značenie cyklotrás

14. augusta 2014 Off Od

Orientačné smerovníky a tabuľky pre cyklistov pribudnú na vyše 40 kilometroch trás v okolí nášho mesta. Oblastná organizácia cestovného ruchu uzavrela zmluvu o realizácii tohto projektu so Slovenským cykloklubom. Na tento účel je vyhradených 8-tisíc eur.

mp-08-03-13-94419

Piešťany majú šancu stať sa slovenským centrom cykloturistiky. Okolie Váhu a Sĺňavy ponúka nenáročné trasy a Považský Inovec zasa uspokojí statnejších cyklistov. O značenie 800 km cykloturistických ciest v trenčianskom, trnavskom a nitrianskom kraji sa stará Slovenský cykloklub (SCK). V okolí Piešťan bolo doteraz z rôznych dôvodov vyznačených najmenej ciest.

Situácia sa má zmeniť vďaka spolupráci SCK a Rezortu Piešťany. Tieto dve združenia uzavreli zmluvu v hodnote 8-tisíc eur na vyznačenie cyklistických ciest. Na svojej web stránke o tom informovalo Mesto Piešťany.

Prvou z nich je časť magistrály Okolo Považského Inovca, ktorá meria 7,5 km a vedie z Piešťan po hranicu Trnavského a Nitrianskeho samosprávneho kraja. Značky pribudnú aj na Vážskej cyklomagistrále a to na trase dlhej 16 km medzi mestom Piešťany a obcou Sokolovce. Do konca októbra majú vyznačiť aj cestu z Bezovca na Havran. Táto časť cyklomagistrály nazvanej Hrebeňom Považského Inovca meria 20 km.

Juraj Hlatký z SCK na februárovej diskusii Riešenia pre Piešťany, ktorú organizovalo OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany povedal, že Piešťany majú potenciál profitovať z Mtb Bike Parku Považský Inovec. Až dve tretiny plánovaných trás tohto projektu sú totiž dosiahnuteľné z nášho mesta.

Viac informácií z tejto diskusie nájdete tu.

Text a ilustr foto: Martin Palkovič