Rekonštrukcia vozovky na ulici Andreja Hlinku sa uskutoční na jar, potrvá dva mesiace

Rekonštrukcia vozovky na ulici Andreja Hlinku sa uskutoční na jar, potrvá dva mesiace

1. februára 2017 Off Od PNky.sk

Na jar sa rozbehne rekonštrukcia Ulice Andreja Hlinku, ktorej stav bol vyhodnotený ako havarijný. Práce sa budú týkať úseku od križovatky so Žilinskou cestou po križovatkou so Staničnou ulicou. V mestskom rozpočte bolo na rekonštrukciu vyhradených 400-tisíc eur, no napokon zákazka vyjde takmer o polovicu lacnejšie. Z ušetrených peňazí budú v tomto roku hradené ďalšie rekonštrukcie.

IMG_8609„Na ulici A. Hlinku sú zjavné povrchové, štruktúrne aj bázové poškodenia, nechýbajú hrbole, výtlky, priečne, pozdĺžne aj plošné trhliny či preliačiny,“ informovala hovorkyňa mestského úradu Eva Bereczová. Práce zrealizuje spoločnosť Skanska SK za 207 360,10 eur.

Keďže súčasné zimné počasie dvojmesačnej rekonštrukcii nepraje, s prácami sa začne na jar. Kvôli výmene povrchu ulice budú mať obyvatelia-vodiči o starosť naviac, k problému s parkovaním sa pripoja aj dopravné obmedzenia, o ktorých bude mestský úrad vopred informovať.

IMG_8618

Mesto pôvodne počítalo s nákladmi vo výške 400-tisíc eur, ktoré vyhradilo aj v rozpočte. „Ušetrené finančné prostriedky budú použité na ďalšie rekonštrukcie. V roku 2017 budú okrem častí A. Hlinku a Sládkovičovej opravené aj chodníky Pod Párovcami, chodníky a zeleň na Bratislavskej ceste a pokračovať bude aj výstavba parkovísk na Vážskej, Teplickej a A. Hlinku,“ uviedla Eva Bereczová.

Mesto Piešťany; foto: vv-