Na mimoriadnom zastupiteľstve 16. marca sa preberala aj rekonštrukcia Ulice Andreja Hlinku. Poslanci sa zaujímali, kedy bude zverejnený harmonogram prác, ktoré radnica sľúbila zverejniť týždeň pred začiatkom. Peter Mihálik z oddelenia majetku mesta informoval, že ho zverejnili na webovej stránke mesta včera. Rekonštrukciu za viac ako 207-tisíc eur zrealizuje spoločnosť Skanska SK. Práce sa rozbehnú začiatkom budúceho týždňa. V prípade priaznivého počasia by sa podľa harmonogramu mali prví motoristi po zrekonštruovanej vozovke previezť v polovici mája.

IMG_8606S rekonštrukciou frekventovanej ulice sa podľa primátora mesta Miloša Tamajku začne v prípade vhodného počasia v pondelok 20. marca (v harmonograme sa však uvádza nasledujúci deň, pozn. red.). Mestská polícia začne usmerňovať vozidlá už v nedeľu večer. V týchto dňoch by mali mať obyvatelia dotknutej ulice v schránkach leták s informáciou o nutnosti preparkovať svoje vozidlo.

2017-03-16_1832532017-03-16_183411

Rekonštrukčné práce budú pozostávať z vyfrézovania štyroch jazdných pruhov na Ulici Andreja Hlinku (dva v oboch smeroch) a dvoch jazdných pruhov na Železničnej ulici (v úseku od Ulice Andreja Hlinku po Staničnú). Primátor doplnil, že po vyfrézovaní pruhov v oboch smeroch bude jeden smer uzavretý a v druhom bude premávka jazdiť obojsmerne. Nasledovať má odstránenie konštrukcií, akými sú obrubníky a krajníky, vybudovanie kanalizačných prípojok, osadenie obrubníkov a dlažby na chodníkoch, napojenie na existujúce komunikácie v križovatkách, nanesenie spojovacieho prípravku a samotného asfaltu a napokon realizácia vodorovného dopravného značenia.

-vv; foto: archív; harmonogram: Mesto Piešťany

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972