Rozsiahla rekonštrukcia ulice Andreja Hlinku sa pozvoľna rozbieha, v utorok 21. marca bolo podľa harmonogramu prác osadené dočasné dopravné značenie. Obyvatelia lokality sa musia pripraviť na obmedzenia a stavebný ruch, ktorý so sebou prinesie rozsiahla oprava povrchu vozovky. Značky a letáky už upozorňujú motoristov v danej lokalite na zákaz zastavenia, státia i preparkovanie. Už v stredu 22. marca by sa totiž malo rozbehnúť frézovanie. Plánované sú práce na ľavých jazdných pruhoch v smere od Železničnej ulice po Žilinskú a naopak, ale aj úsek Železničnej ulice.

„Prosíme motoristov o preparkovanie motorových vozidiel v zmieňovanej lokalite a následné rešpektovanie dočasného dopravného značenia a obyvateľov ulice a majiteľov prevádzok v zmieňovanej lokalite sa vopred ospravedlňujeme za obmedzenia počas obnovy,“ informujú okrem iného letáky za stieračmi.

Rekonštrukciu zrealizuje spoločnosť Skanska SK v sume 207-tisíc eur, pričom vysúťažená ponuka bola približne o polovicu nižšia. Podľa harmonogramu by v prípade priaznivého počasia mali práce trvať do polovice mája. Počas rekonštrukcie má byť realizované vyfrézovanie štyroch jazdných pruhov na na ulici Andreja Hlinku i úsek Železničnej ulice v oboch smeroch. Primátor na mimoriadnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva vo štvrtok doplnil, že po vyfrézovaní pruhov v oboch smeroch bude jeden smer uzavretý a v druhom bude premávka jazdiť obojsmerne. 

-lt/Zdroj: Mesto Piešťany/Foto: vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972