Connect with us

Aktuality

Rekonštrukcia Sládkovičovej ulice sa začne o dva týždne, trvať má tri mesiace

Published

on

Mesto Piešťany chystá spustenie ďalšej rozsiahlej rekonštrukcie cesty, chystá sa oprava Sládkovičovej ulice. Práce na úseku, ktorý spája ulice Teplická, Meštianska a Hollého, mali pôvodne prebiehať vo viacerých etapách, ale vďaka nižšej vysúťaženej cene budú realizované naraz. Stavebníci z Košickej spoločnosti EUROVIA SK nasadia ťažké mechanizmy v období od 16. týždňa, teda od 18. apríla, pričom doba trvania rekonštrukcie je v závislosti od počasia odhadovaná na 3 mesiace. „Regenerácia sídla Centrálna mestská zóna Sládkovičova ul. Piešťany“ zasiahne nielen vozovku, ale týkať sa bude aj chodníkov, verejného osvetlenia a zelene.

„Harmonogram prác bude zverejnený na stránkach mesta najneskôr 1 týždeň pred začiatkom prác. V uvedenom čase bude prístup k jednotlivým prevádzkam organizovaný dočasným dopravným značením a podľa priebežných pokynov zhotoviteľa. Prosíme motoristov o rešpektovanie dočasného dopravného značenia a obyvateľom ulice a majiteľom prevádzok v zmieňovanej lokalite sa vopred ospravedlňujeme za obmedzenia počas obnovy,“ informuje na webových stránkach Mesta Piešťany Marián Findrik z
Oddelenia stavebných služieb a rozvoja mesta.

Advertisement
Hello GPT

Do verejného obstarávania sa zapojilo celkovo šesť slovenských a jedna česká firma, pričom predpokladaná suma 1 157 234 eur bez DPH sa súťažou znížila na 638 701,55 eur bez DPH. Rekonštrukcia sa dotkne vozovky, ktorá by mala byť kvôli zlému podložiu „rozkopaná“ do približne polmetrovej hĺbky a spevnená štrkodrvinou. Ešte pred začatím výkopových prác bude prebiehať odfrézovanie jestvujúcej vozovky, chodníkov a vjazdov, odstránené budú kamenné betónové obrubníky, po nich budú nasledovať stavebná činnosť. Práce sa budú týkať aj výmeny verejného osvetlenia a po ich ukončení sa revitalizácie dočká aj zeleň.

-lt/Zdroj: Mesto Piešťany/Foto: archív-

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články