Rekonštrukcia cesty nezačala. Nikto nevie kedy to bude

5. mája 2012 Off Od

Už druhýkrát sa zmenil dátum začiatku rekonštrukcie piešťanského úseku cesty I/61. Podľa posledných správ zo Slovenskej správy ciest mali stavebné práce začať 3. mája a trvať do Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny. Nezačali. Krajský úrad o presnom dátume štartu rozsiahlych opráv v súčasnosti nemá informácie.

[singlepic id=29032 w=320 h=240 float=right]Potvrdila to Eva Jakabovičová z Krajského úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie Trnava: „Vo veci  organizácie dopravy počas opravy cesty I/61 sa konali zatiaľ 2 rokovania, ktoré mali predbežný charakter. Presné informácie   o termíne  započatia prác a dobe trvania prác v súčasnosti tunajší úrad nemá.“

Ako povedala, najprv musí byť úradu predložený plán organizácie výstavby a návrh prenosného dopravného značenia s harmonogramom prác. Tieto dokumenty ešte musia schváliť príslušné orgány.

S otázkou kedy práce v skutočnosti začnú sme sa obrátili aj na firmu Alpine Slovakia, víťaza tendra na obnovu vyše 146 kilometorov ciest v Trnavskom a Nitrianskom kraji v hodnote 23,3 mil. eur.. Odpoveď sme zatiaľ nedostali. Viac informácií ako krajský úrad nemá ani radnica.

[singlepic id=25045 w=320 h=240 float=right]Pri príležitosti spustenia rekonštrukcie ciest I. triedy po celom Slovensku sa práve v Piešťanoch konala honosná slávnosť. Po základnom kameni prišiel poklepať aj vtedajší minister dopravy Ján Figeľ. Projekt mal názov Eliminácia bezpečnostných rizík na cestách I. triedy. Základný kameň stojí pri obchodnom dome dodnes.

V rámci rekonštrukcie hlavného ťahu cez Piešťany od križovatky pri sídlisku Adam Trajan až po letisko má byť obnovený povrch vozovky.

Text a foto: Martin Palkovič