Žltý vlak RegioJetu po prvý raz zastaví aj v Piešťanoch. Napriek záujmu piešťanskej cestujúcej verejnosti a kontaktu predstaviteľov samosprávy s riaditeľom spoločnosti RegioJet Radimom Vančurom sa nepodarilo vybaviť pravidelnú zastávku súkromného prepravcu v kúpeľnom meste. Dôvodom mal byť nedostatočný počet cestujúcich. Dopravca však prisľúbil, že v Piešťanoch zastaví pre skupinu minimálne 25 osôb, ktoré cestujú najmenej na vzdialenosť 150 km. Prvý raz sa tak stane v utorok 12. mája. Žltým vlakom prídu večer do Piešťan žiaci Cirkevnej spojenej školy, ktorí ho využijú na návrat zo školského výletu v Košiciach.

regiojet-800x530

Ilustr. foto RegioJet

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 apr15

Dvadsaťsedem žiakov VII. A  pod vedením triedneho Lukáša Mencla sa chystá na exkurziu do Košíc. Cestu z Piešťan majú  naplánovanú nočným rýchlikom 615 Zemplín, odchádzajúcim z Piešťan v utorok  o 00:32  h, ktorý je v Košiciach tesne pred šiestou ráno. „Deti z našej školy boli na exkurzii v Košiciach už v minulosti, využili na to akciu ZSSK – Vlakom do múzeí a galérií. Nakoľko dnes majú deti cestu vlakom bezplatne a rozpočítavajú sa iba náklady na dozor –  sprievodcov, ide o symbolické peňažné položky. Oproti skúsenostiam z minulosti žiaci vyskúšajú komfort ležadiel a využijú možnosť spánku vo vlaku, nakoľko ich čaká bohatý a vyčerpávajúci program,“ hovorí L. Mencl.

Po príchode do Košíc navštívia ZOO, potom ich čaká návšteva Planetária. Popoludní navštívia piešťanské deti  Steelpark – kreatívnu fabriku. Tento  projekt je výsledkom aktívnej spolupráce spoločnosti U. S. Steel Košice, s.r.o. a troch vzdelávacích a vedeckých inštitúcií – Technickej univerzity v Košiciach, Univerzity P. J. Šafárika a Slovenskej akadémie vied. Expozícia ponúka aktívne hranie sa s vyše 50 exponátmi demonštrujúcimi príbeh ocele, a to z oblasti hutníctva, geológie, fyziky, chémie, bezpečnosti, strojárstva a ďalších. „Neskôr ešte navštívime historickú časť mesta Košice, prejdeme sa po námestí a nezabudneme sa pozrieť do Dómu sv. Alžbety a Severnej veže Dómu sv. Alžbety, poskytujúcej verejnosti možnosť vyhliadky na mesto. Na záver nabitého dňa nás čaká ešte malá návšteva Slovenského technického múzea, akási ochutnávka toho, čo múzeum návštevníkom ponúka,“ dodáva triedny, ktorý je okrem iného fanúšikom železničnej dopravy.

Žiaci s pedagógmi Bibiánou Málikovou a Lukášom Menclom, ktorí sa pre „svoje“ deti snažia pripravovať netradičné výlety, či iné aktivity a interaktívne podujatia, využijú na cestu spať domov  vlak kategórie IC, presnejšie IC 404 Regiojet, ktorý za bežných okolností v železničnej stanici  Piešťany nezastavuje. Podmienkou zastavenia vlaku RegioJet  je skupina nad 25 osôb. V tom prípade je možné zastaviť vlak nielen v bežných zastávkach RegioJetu, ale aj na jednej z viacerých na trati Bratislava – Žilina – Košice a Košice – Žilina – Praha. Minimálna jazdná vzdialenosť musí byť väčšia ako 150 km, pričom piešťanské deti majú naplánovaných 364 km. Žltý vlak RegioJetu s deťmi z Cirkevnej spojenej školy by mal v Piešťanoch zastaviť  v utorok 12. mája o 21:20 h.

-red- Ilustr. foto: RegioJet

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972