Český dopravca odštartuje vlakové spojenie Bratislavy a Košíc koncom tohto roka. O tom, či budú žlté vlaky stáť aj v našom meste, nie je rozhodnuté.

regiojet1

Radnica kontaktovala v tejto veci RegioJet na základe interpelácie poslanca Jozefa Malíka (nezávislý). Podľa prednostky Denisy Bartošovej bola odoslaná požiadavka na zriadenie zastávky v našom meste.

Hovorkyňa spoločnosti v reakcii na túto žiadosť avizovala rozhovory so samosprávou. „RegioJet, súkromný vlakový dopravca, ktorý plánuje od decembra 2014 spustiť komerčnú linku na trase Bratislava – Žilina – Košice a späť, bude v blízkom čase rokovať so zástupcami mesta Piešťany o možnosti zastavovania žltých vlakov v stanici Piešťany,“ uviedla Petra Nováková. O tom, aké podmienky musia byť splnené, aby tu mali vlaky zastávku, neinformovala.

RegioJet má na linke Bratislava – Košice prevádzkovať denne štyri páry spojov. Cestujúcich chce prilákať nízkymi cenami, rýchlosťou prepravy a špičkovými službami. Vo vlaku dostanú napríklad kávu a ďalšie nápoje zdarma, budú mať prístup na internet, možnosť sledovať filmy, čítať dennú tlač a kúpiť si občerstvenie. Každý vagón má mať svojho stevarda alebo stevardku, ktorí sa budú starať o komfort cestujúcich.

Text: Martin Palkovič Foto: regiojet.sk

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972