Connect with us

Aktuality

Reakcia manažéra PFK na komentáre čitateľov pod článkom Poslanci vyšli nájomcovi štadióna v ústrety, ten sankcie odmieta

Published

on

Zmluva s Mestom Piešťany je účinná od novembra 2011, investíciu v hodnote 500-tisíc eur sme v
dobe podpisu zmluvy plánovali zrealizovať do konca roka 2012. Stavebné konanie k dnešnému dňu nebolo ukončené, nakoľko prebieha súčasne aj príprava projektu Mestskej plavárne , ktorá je plánovaná ako vedľajší objekt k futbalovému štadiónu. K obom projektom nepostačujú parkovacie kapacity, čo je dôvodom zdržania udelenia stavebného povolenia pre spoločnosť P. F. K. a. s.

[singlepic id=19874 w=520 h=340 float=center]

 

Hľadali sme  možné riešenia situácie a požiadali sme  zástupcov Mesta Piešťany o možnosť predĺženia termínu investície s konkrétnym návrhom dodatku k zmluve a termínmi stavebných etáp. Taktiež náš hlavný partner má záujem finančne pomôcť. Ako záruku za svoju investíciu požaduje Zmluvu o reklame s Mestom Piešťany ako s vlastníkom nehnuteľnosti a zachovania názvu objektu Respect Aréna.

Budovu sme prevzali takmer v havarijnom stave a preto bolo nutné vykonať rekonštrukcie niektorých zariadení. Kompletnou rekonštrukciou prešli sociálne zariadenia, sprchy pre hráčov, kabíny pre hráčov ako i miestnosť pre hospodára, ktorá bola vybavené novým nábytkom pre skladovanie materiálneho zabezpečenia jednotlivých družstiev. Taktiež bola obnovená infraštruktúra areálu ako chodníky, cesty a osvetlenie areálu. Pre návštevníkov areálu bola kompletne zrekonštruovaná kaviareň spolu so sociálnym zariadením. Ako ďalšia nevyhnutná investícia bola rekonštrukcia a regenerácia umelej trávnatej plochy ako i oboch prírodných trávnikov pre vytvorenie kvalitných tréningových podmienok pre hráčov PFK Piešťany.

Rozumný človek vie, že úspechy a fungovanie športu na Slovensku je závislé na finančných príspevkov sponzorov. Práve vďaka pánovi Belmechrimu a ním osloveným partnerom (Respekt, AZ auto, Agentúra Duna, BK Group) sa v klube PFK Piešťany podarilo vybudovať športové zázemie (futbalové ihriská, materiálne vybavenie) pre kvalitné kádre pod vedením kvalifikovaných trénerov, čo sa odzrkadlilo i na výsledkoch našich družstiev. Momentálne klub zastrešuje 9 mládežníckych družstiev, čo je asi 220 detí vo veku od 5 do 19 rokov, kde v minulom súťažnom ročníku starší a mladší dorastenci postúpili do II. ligy. Družstvo dospelých zaznamenalo taktiež veľký športový úspech keď postúpilo do III. ligy západ, kde si vybudovalo rešpekt u ostatných súperov. O kvalitnej práci v klube svedčí i to, že o niektorých hráčov prejavili záujem i kluby zo slovenskej futbalovej ako i českej futbalovej ligy, čím sa samozrejme pozdvihol kredit piešťanského futbalu.

Je smutné, že niekoľko občanov mesta Piešťany si myslí, že pán Belmechri profituje z majetku mesta. Títo ľudia si vôbec nevedia predstaviť koľko finančných prostriedkov treba združiť na chod a fungovanie futbalového klubu. Namiesto vďaky, že pozdvihol úroveň tohto športu v Piešťanoch a že naše deti sa venujú športu a nie iným nekalým činnostiam sa mu dostalo „odmeny a vďaky“ v podobe urážania jeho mena.

Na záver by som chcel povedať iba toľko, že hodnotiť osobu pána Belmechriho a jeho investícii do klubu PFK Piešťany by mohla a zdôrazňujem mohla iba osoba, ktorá má prehľad o financovaní športových klubov a občianskych združení na Slovensku.

Ďakujem za pochopenie stručného vysvetlenia.

Ivan Minárčiný, manažér PFK Piešťany

Continue Reading

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články