Rado Procházka: Chceme zmenu pomerov

Rado Procházka: Chceme zmenu pomerov

10. novembra 2015 Off Od PNky.sk

Strana Sieť a Rado Procházka pripravili v nedeľu 8. novembra pre piešťanské rodiny Zábavné popoludnie v basketbalovej Diplomat aréne. V programe vystúpili folkloristi, Smejko a Tanculienka, či spevák Peter Bažík. Pripravené boli aj nafukovacie šmykľavky a ďalšie atrakcie pre deti. Akciu v Piešťanoch koordinoval predseda Miestneho centra strany Sieť, Samuel Vavrík. Šéf strany, ktorá sa vo volebných štatistikách objavuje na druhom mieste, mal u návštevníkov úspech, rozdával autogramy, úsmevy a ochotne pózoval aj na spoločné fotografie. Podujatie si prišlo pozrieť okolo stovky rodín a ďalšie prichádzali priebežne. Podľa R. Procházku robia podobné aktivity preto, lebo aj v Sieti je veľa rodičov, ktorí majú malé deti. Do budúcnosti si kladie strana ambiciózny cieľ- zmenu pomerov na Slovensku.

IMG_8437„Robíme pre rodiny s deťmi už od leta také veľmi ľahké podujatia,“ hovorí, „väčšina z nás, čo sme v Sieti, sme rodičmi detí v školskom a predškolskom veku, tal poznáme tie radosti aj starosti a vieme, že keď sa deti vyšantia, rýchlejšie zaspia a večer majú viacej času na seba rodičia.“ Predsedu strany sme sa opýtali, ako vidí budúcnosť Siete – dostane sa do parlamentu a zamieša karty? „Nám nestačí dostať sa do parlamentu, my chceme spraviť na Slovensku zmenu pomerov, v prospech tej pracovitej väčšiny, ktorá drží štát nad vodou a nezostáva sa im naspäť to, čo by sa im malo dostávať. Sme presvedčení, že dobrý štát by mal slúžiť ľuďom. A to bude vyžadovať okrem iných vecí aj generálnu zmenu. Tých strán, ktoré potrebujú prežiť a dostať so dovnútra je dosť, my si myslíme, že by sme mali v tom štáte urobiť viac, ako sa len niekde dostať a prežiť,“ myslí si Rado Procházka.

IMG_8472Na otázku či má teda Sieť ambície zostavovať vládu, odpovedal diplomaticky: „My by sme chceli dostať od ľudí poverenie na naplnenie nášho plánu, našej Zmluvy so Slovenskom, ktorú sme pripravili a to sa nedá z opozície.“ S kým plánuje Sieť spolupracovať, keď pôjde o vládne kreslá, šéf strany neupresnil: „Radi by sme získali dostatočné poverenie od všetkých, ktorí pracujú v prospech Slovenska, malých, stredných podnikateľov, a to sa ukáže po voľbách, komu dajú ľudia mandát a komu nedajú. Len ľudia smú rozdávať či už zelené alebo červené karty.“

IMG_8452Zaujímalo nás tiež, čo bude prvým najvýznamnejším krokom, ktorý by ako vládna strana chceli urobiť? „Náš plán a Zmluva so Slovenskom má tri časové pásma. Prvých sto dní, prvé dva roky a celé volebné obdobie. V každom úseku chceme urobiť dôležité veci. Za prvých sto dní by sme presadili vylúčenie schránkových firiem z verejného priestoru a hmotnú zodpovednosť politikov, a potom sa chceme sústrediť na tú praktickú podporu rodiny a malých a stredných podnikateľov,“ doplnil politik.

-ad-