AktualitySamospráva

AKTUALIZOVANÉ: Radnica údajne našla investora na výstavbu kúpaliska

By 4. decembra 20129 decembra, 2012No Comments

Mesto by s ním malo vytvoriť spoločnú firmu, do ktorej vloží pozemky, projektovú dokumentáciu a územné rozhodnutia. Informovala o tom TA3.

[singlepic id=24979 w=520 h=340 float=center]

 

V príspevku, ktorý televízia odvysielala dnes, odznelo, že dohoda so zahraničným investorom je na spadnutie a začiatok výstavby je naplánovaný na budúci rok. Samospráva bude mať v spoločnom podniku minoritný podiel. Vloží doň pozemky, projektovú dokumentáciu a územné rozhodnutia. Spoločná firma by mala realizovať vonkajšiu časť projektu. Náklady na ňu odhadujú na 5 miliónov eur.

Aktualizované (5. decembra 2012 o 14.10 h): „Ten záujem naozaj je, investor ho chce dokonca tohto roka deklarovať aj písomne,“ uviedol primátor Remo Cicutto a doplnil: „Keď investor podpíše zmluvu, v ktorej deklaruje vážny záujem, začneme sa podrobne zaoberať podmienkami. Vyriešiť budeme musieť napríklad však aj otázku, za akých podmienok sa bude bazén prevádzkovať v prípade strát.“

„Stavebné povolenie na areál Plaveckého centra a na parkovisko sú vydané. Vodné stavby zatiaľ nie sú povolené, nemáme rozhodnutie o schválení čerpania podzemných vôd,“ informovala Eva Pobjecká, vedúca odboru správy mestského úradu. Odhad nákladov na výstavbu radnica zvýšila na 7 miliónov eur.

O výstavbe Plaveckého centra pri futbalovom štadióne sa hovorí od roku 2006. Ďalšou alternatívou umiestnenia nového kúpaliska boli pozemky oproti Kauflandu. V hre bola dlho aj možnosť odkúpenia resp. dlhodobého prenájmu kúpaliska Eva a jeho následnej rekonštrukcie z fondov Európskej únie.

REKLAMA

O štarte príprav projektu rozhodlo ešte predchádzajúce mestské zastupiteľstvo začiatkom roka 2010. Neskôr proti nemu vystúpili plavci, ktorí požadovali, aby zahŕňal aj 50 metrový bazén. V decembri 2010 začalo územné konanie, s ktorým súviselo správne konanie na výrub 330 kusov drevín.

Marec 2011 priniesol územné rozhodnutie. Projekt rozdelili na dve etapy. V prvej má byť postavená vonkajšia časť. Cenu celého areálu aj s krytou plavárňou (druhá etapa) vtedy odhadovali na 17,5 mil. eur.

Vydaniu stavebného povolenia v polovici novembra 2012 predchádzali hydrogeologické skúšky výdatnosti zdroja vody. S využitím termálnej vody sa v tomto projekte od začiatku nepočítalo.

Text: Martin Palkovič Vizualizácia MsÚ

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972