Primátor Miloš Tamajka a viceprimátor Michal Hynek mali podľa svojich prísľubov informovať mestských poslancov o aktuálnom vývoji s plánovaným kúpaliskom pri piešťanskej poliklinike na rokovaní 19. marca. Nestalo sa tak, avšak na štvrtok 26. marca naplánovali pracovné stretnutie s poslancami, kde jeden z bodov má názov Plaváreň Piešťany. Dnes radnica na svojom webe zverejnila správu podľa, ktorej je kúpalisko s termálnou stále v hre. Informáciu zverejňujeme v plnom znení.

Vlastník pozemkov pri Poliklinike je pripravený v Piešťanoch investovať. V pláne má sprevádzkovať vrt s termálnou vodou a následne vybudovať hotelový wellness komplex. V prvej etape počíta s vybudovaním verejného kúpaliska. O svojom zámere informoval vedenie mesta oficiálnym listom. Rokovania primátora mesta Miloša Tamajku a jeho zástupcu Michala Hyneka tak už prinášajú prvé ovocie.
07922500a0[1]

Zdeněk Zemek mladší s primátorom a viceprimátorom na mestskom úrade

REKLAMA

banner-marec01

Spoločnosť zastúpená Zdeňkom Zemekom vyjadrila svoj záujem v Piešťanoch investovať. Spoločnosť vlastní pozemky s rozlohou 65 tisíc m² v lokalite blízko polikliniky, neďaleko rekreačnej zóny Sĺňava a rekreačnej zóny Lodenica. Spoločnosť tu v minulosti zrealizovala geologický vrt do hĺbky 1200 metrov. Merania ukázali, že jeho vlastnosti sú vynikajúce – samovýver termálnej vody má teplotu viac ako 70 °C. Veľmi dobré sú aj výdatnosť a chemické vlastnosti. „Na vrte boli prevedené aj ukončené všetky geologické práce vrátane hydrogeologického prieskumu podzemných vôd, prevedené a ukončené boli takisto všetky predpísané a požadované skúšky a posudky,“ píše v liste Zdeněk Zemek. V súčasnosti spoločnosť čaká na povolenie k čerpaniu termálnej vody a nakladaniu s minerálnou vodou z vrtu. Ak povolenie získa, so stavbou kúpaliska by sa mohlo začať už na jeseň tohto roka.

Investor chce v Piešťanoch vybudovať v dvoch etapách termálny a hotelový wellness komplex. V prevej etape plánuje vybudovať verejné kúpalisko s parkoviskom, a to krytý aj vonkajší bazén s vodnými atrakciami. „Presne toto v Piešťanoch chýba a o toto bojujeme. Kúpalisko, ktoré uspokojí potreby Piešťancov a zároveň podporí cestovný ruch,“ informoval primátor M. Tamajka.

V druhej etape má investor v pláne vybudovať hotelový wellness komplex budov s nadštandardnými službami pre klientov hotela. Poskytované služby a procedúry budú prístupné verejnosti, ubytovaným klientom aj samoplatcom.

Spoločnosť Z – group, a.s. je 50 % vlastníkom termálnych kúpeľov Velké Losiny v susedných Čechách, kde v súčasnosti finišuje výstavba termálneho parku. Skúšobná prevádzka by tu mala odštartovať už v apríli 2015. Obdobný komplex by mohol vyrásť aj v Piešťanoch. „Hoci aj v minulosti nám boli bývalým vedením mesta podávané informácie o „nádejných „ investoroch, nikdy nič z toho nebolo. Preto sa teraz veľmi teším, že tu máme spoločnosť, ktorá má nielen reálny záujem, ale aj zrealizované reálne projekty,“ doplnil viceprimátor Michal Hynek.

TS MsÚ

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972