Connect with us

Aktuality

Pútač pobúril ľudí, v konaní neboli vznesené žiadne námietky

Published

on

Reklamný pútač pri novotvorenej predajni Lidl na Bratislavskej ulici pobúril viacerých ľudí v meste, ktorým prekáža najmä jeho nevhodné umiestnenie nad plochou cintorína. Podľa stanoviska spoločnosť Lidl zvolila toto umiestnenie, aby svetlom nerušila obyvateľov bytov. Mesto Piešťany prerokovalo žiadosť v stavebnom konaní ešte v apríli roku 2014, v rámci ktorého neboli vznesené žiadne námietky ani záporné stanoviská. 

IMG_9259_resize„Pútač sme umiestnili v zadnej časti našej predajne na Bratislavskej ulici na základe právoplatného povolenia. Jeho umiestnenie bolo zvolené tak, aby neosvetľoval obyvateľov
bytoviek v blízkosti predajne a zároveň tak, aby sa naši zákazníci mohli k predajni bezproblémovo dostať,“ napísal vo svojej odpovedi hovorca spoločnosti Lidl Tomáš Bezák.

„V priebehu konania a ani na ústnom pojednávaní, spojeného s miestnym šetrením neboli vznesené žiadne námietky účastníkov konania. Taktiež zo strany dotknutých orgánov neboli doručené žiadne záporné stanoviská, a preto dňa 10. apríla 2014 Mesto Piešťany rozhodnutím č.j. 1577/22/4/2014-He povolilo vyššie uvedené reklamné zariadenia s odôvodnením v závere, že žiadateľ splnil požiadavky a podmienky vydania povolenia umiestnenia navrhovaných reklamných zariadení. Stavebný úrad v konaniach postupuje v súčinnosti s dotknutými orgánmi štátnej správy, ktoré chránia záujmy podľa osobitých predpisov. Reklamné zariadenie „Pútač“ je osadené na pozemku parc. č. 10013/1 vo vlastníctve spoločnosti Lidl Slovenská republika, v.o.s. . Horná časť predmetného zariadenia neprečnieva nad susedným pozemkom parc. č. 10009, t.j. nad priestorom cintorína,“ uviedla v stanovisku mesta Piešťany hovorkyňa Eva Bereczová.

Po článku uverejnenom na našom portále, ktorý informoval čitateľov o otvorení Lidla sa v komentároch na webe a facebooku objavilo viacero negatívnych reakcií na veľký pútač v tvare kocky, ktorý vystupuje nad panorámu cintorína. Tu je zopár reakcií pre vytvorenie obrazu o tom čo napísali komentujúci krátko po Dušičkách:

„Keby radšej odmontovali tú hroznú tabuľu, ktorá sa týči nad cintorínom. Kazí celú scenériu cintorína. Keď som ju ju včera večer zbadal, tak som zostal zhrozený. Nechápem, kto to mohol povoliť.“

„A to buď ešte rád, že včera nesvietila. Keď bola vo štvrtok zapnutá, bolo ju vidno z diaľnice (to je asi aj jej účel)…“

„Tá svietiaca ohava čo má byť akože reklama je fakt super. Intenzitou svietenia poráža aj slnko.“

IMG_9261_resize„Pre kompletnú informáciu uvádzam, že v danej lokalite bola krátkodobo osadená nelegálna reklamná stavba s logom „LiDL“ a s informáciami pre nákupné centrum (zistené tunajším stavebným úradom dňa 2. novembra. Táto bola stavebníkom bezodkladne odstránená, zároveň tunajší stavebný úrad začal dňa 2. novembra konanie o správnom delikte vo veci porušenia stavebného zákona a predvolal vlastníka reklamnej stavby na ústne pojednávanie,“ doplnila hovorkyňa mesta.

-lt-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články