Na stredajšej besede ,,Piktogramy v obilí“ v piešťanskom AkSene predstavil ufológ Miroslav Karlík aj piktogramy nájdené na Slovensku či pozorovania UFO v okolí. Spomenul a aj to, aké sú rozdiely medzi skutočnými a falzifikovanými nálezmi. Prvý kruh na poli, ktorý počas 23-ročnej histórie UFO klub v Trnave zaevidoval, sa našiel v našom okrese –  v Pustej Vsi neďaleko Prašníku.

 IMG_2064_resize

Do dneška ich členovia zaznamenali na našom území už viac ako dve desiatky. „Piktogram v Pustej Vsi objavil mladý muž, ktorý si všimol, že obilie na poli je systematicky pováľané. Javu sa strašne čudoval, nemal s tým žiadnu skúsenosť. Vstúpil do kruhu a vzápätí odpadol. Zostalo mu zle a z kruhu sa s veľkou námahou vyplazil,“ povedal o tomto objave ufológ.

IMG_2082_resize

REKLAMA

kia-042015-500

Miroslav Karlík sa kvôli svojej vášni venoval aj štúdiu archeológie a astronómie a návštevníkom podrobne vysvetľoval, o čo pri piktogramoch vlastne ide. Sú to vlastne veľké geometrické vzory v obilí, ktoré sa objavujú náhle, bez zjavnej príčiny, vždy v noci. Objavujú sa všade vo svete, na našom území sa vyskytovali prevažne na konci deväťdesiatych rokov. Podľa Karlíka ani poľnohospodári, ktorí tieto nálezy videli, si ich nevedeli vysvetliť, pretože obilie bolo pozohýbané, ale stonky v kruhoch neboli nikdy polámané. Vo vnútri sa vraj dá namerať zvýšená miera bio-žiarenia, vždy sa vyskytujú magnetické odchýlky buď na jednu alebo druhú svetovú stranu, čo podľa smeru sklonu rastlín.  Rádioaktívne žiarenie nebolo nikdy zistené.

IMG_2074_resize

Ako uviedol M. Karlík, obilie z piktogramov aj podľa výskumu vo Veľkej Británii vykazuje známky ožiarenia a zmenu v štruktúre, ktorá po niekoľkých dňoch odznieva, podobne, ako tomu býva napríklad u zmagnetizovaného klinca. V mieste obrazcu  sa často začne dariť iným ako nasadeným plodinám, v zime sa tam roztápa sneh a dochádza aj k zmene farby rastlín. Zaujímavosťou sú nálezy mŕtveho hmyzu v kruhoch a tiež odpor psov, ktorí do obrazcov nechcú vstupovať. Najviac kruhov bolo nájdených koncom deväťdesiatych rokov.

IMG_2117_resize

 

Správa z  Crabwoodu pri Winchesteri, ktorú dešifroval medzi inými aj priemyslovák z Martina Tomáš Pavlík pomocou binárneho kódu, vraj znie:
„Vyvarujte sa poslov falošných darov a ich porušených sľubov. Mnoho bolesti ale ešte je čas. Verte. Tam vonku je dobro. Vzdorujeme podvodu. Cesta sa uzaviera.“

Počas dlhoročnej histórie členovia klubu preskúmali a zaevidovali viac ako štyristo hlásení. Jednalo sa o pozorovania neznámych objektov, neznámych bytostí, duchov, zjavení a iných paranormálnych javov. Klub má dobrú spoluprácu s obdobnými združeniami v Poľsku, vo Švédsku a v Čechách. V Piešťanoch a ich najbližšom okolí bolo uskutočnených podľa záznamov UFO klubu v Trnave päť pozorovaní UFO, prvý neznámy svetelný objekt tu spozorovali v roku 1983, posledný pred piatimi rokmi.

IMG_2103_resize

„Bývam v Piešťanoch na Valovej ulici. Išla som autom z obchodu Delfin, ktorý je umiestnený tesne pred budovou Povodia Váhu. Čiže išla som po ceste v smere z východu na juhozápad. Predo mnou na oblohe som videla veľmi veľkú jasnú hviezdu a naraz som si uvedomila, že sa hýbe a na rozdiel od ostatných hviezd je svetločervená. To ma zaujalo a vyhodnocovala som, či je to lietadlo. Nebolo, lebo tie lietajú vyššie a blikajú. Nebola to ani družica, lebo tiež lieta vyššie, je menšia a bliká. V lete v Piešťanoch púšťali balóny šťastia a nerobilo mi problém ich rozoznať. Ešte som myslela na helikoptéru, ale to som tiež zavrhla, lebo to letelo zase dosť vysoko a plynule a neblikalo. Zvuk som z auta nepočula. Letelo to z juhozápadu na severovýchod. Zastala som s autom naprostred cesty a sledovala som to. Letelo to plynule a dosť rýchlo ako malé lietadlo. Keď to preletelo ponad mňa, zastalo to, zmenilo smer a pomaly letelo zase na juhozápad. Musela som sa pohnúť s autom, zaparkovala som pred domom a vyšla z auta, ale už tam nič nebolo. Bolo to v čase okolo 18.50 hod. a mohlo to trvať najviac 5 min. Presne to neviem odhadnúť. Skôr menej. Vyzeralo, že to ide za zdrojom svetla z umelého osvetlenia na tenisových kurtoch. Je veľmi intenzívne a žiaru vidno až z prednádražia. Bol to pre mňa silný zážitok. Hoci som fajčiar a chodím fajčiť na dvor aj v noci, nič také som ešte nevidela. Do dnešného dňa som bola skeptik na UFO, kruhy v obilí…. Ale po dnešku…,“ znie posledný záznam trnavského UFO klubu z preverovaného pozorovania v našom meste z roku 2010, ktorý uvádza na svojej web stránke.

-lt-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972