Nominantov na ocenenie Najúspešnejší športovec roka 2015 a Cenu primátora za aktivity v oblasti sociálnej, kultúrnej a životného prostredia včera vybrali členovia komisií pri Mestskom zastupiteľstve. Posledné slovo má však Miloš Tamajka, ktorý bude ceny a tituly pre športovcov aj udeľovať. Ich slávnostné odovzdávanie sa má konať v pondelok 21. marca v kine Fontána.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAAko prvá včera zasadala Komisia pre šport a rekreáciu. Podľa predsedu komisie Jozefa Drahovského vyberali nominantov zo šesťdesiatich žiadostí. Tituly sa udeľujú v štyroch kategóriách. Ako najúspešnejšieho športovca do 18 rokov navrhli členovia kanoistu Alexandra Bóriho, v kategórii dospelých nomináciu získal paralympionik, cyklista Jozef Metelka. Medzi kolektívmi vybrali na ocenenie basketbalistiky Piešťanské čajky a na titul v kategórii trénerov odporúčajú Miroslava Masára – zaslúžilého pracovníka v oblasti športu a trénera lyžovania na tráve.

Komisia pre kultúru a názvoslovie vyberala z ôsmich žiadostí v dvoch kategóriách – Cena primátora za Kultúrny počin roka 2015 a Kultúrnu osobnosť roka 2015. Členovia sa na nominantoch dohodli až v druhom kole hlasovania. Primátorovi nakoniec navrhli oceniť ako Kultúrnu osobnosť roka 2015 Michala Fialu za aktivity za záchranu Prírodného kina v Piešťanoch, realizovanie Národopisných slávností, či organizovanie rôznych, mestu prospešných a zaujímavých podujatí a projektov a cenu za Kultúrny počin 2015 odporúčajú udeliť Medzinárodnému filmovému festivalu Cinematik pri príležitosti desiateho výročia jeho vzniku.  Mimoriadne ocenenie za komunitné aktivity navrhli udeliť občianskemu združeniu KVAS.

20110913_cinematik_mRK_158_resizeCenu primátora v oblasti životného prostredia navrhuje Komisia pre životné prostredie udeliť lekárovi Pavlovi Kaňuščákovi, ktorý sa už viac ako päťdesiat rokov aktívne venuje pozorovaniu vtákov v okolí Piešťan.

Včera zasadala aj Komisia pre sociálne veci a bývanie, ktorá oporúčaného kandidáta na cenu za aktivity v sociálnej oblasti vyberala zo štyroch návrhov. Jej členovia sa nakoniec zhodli na Marte Moravčíkovej, ktorá vyrástla v detskom domove a nezištne pomáha mnohým ľuďom s podobným osudom začleniť sa do života.

-ad-, foto: archív PNky

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972