Promenádou si nerobíme dobré meno, „krášlia“ ju odpadky

19. apríla 2013 Off Od PNky.sk

„Posielam niekoľko fotografií z dnešnej prechádzky po promenáde pri Váhu. Nie je to dobrá vizitka pre kúpeľné mesto, zahraniční turisti asi krútia hlavami,“ napísal nám čitateľ Karol Belas minulú nedeľu. Veru pohľad na odpad „zdobiaci“ okolie plotu pri hoteli Slovan smerom k Váhu, kade sa prechádzajú často turisti i domáci, nevytvára najlepší dojem.

[singlepic id=42040 w=560 h=375 float=center]“Načo zakladáme Rezort Piešťany a vyhadzujeme peniaze na jeho propagáciu, keď nezvládneme ani to základné – upratať si. Ten odpad tam určite nie je od včerajška a je každému na očiach… okrem tých kompetentných,“ pokračoval čitateľ. K problému zaujala stanovisko prednostka mestského úradu Denisa Bartošová: „Chodník respektíve štrk z neho majú pratať Služby mesta Piešťany. Riaditeľa upozorním, aby to čím skôr vyčistili. Čo sa týka neporiadku okolo plota, pošleme tam ľudí, ktorí vykonávajú verejnoprospešné práce.“ Podľa jej slov ak majú občania podobné postrehy, pokojne sa môžu obrátiť na mestský úrad, alebo priamo na Služby mesta Piešťany. „Od mája by mala byť k dispozícii už aj piešťanská sekcia na webe www.odkazprestarostu.sk, takže občania budú môcť svoje podnety nahlásiť aj týmto spôsobom,“ informovala D. Bartošová.
Pracovníci mestského úradu dnes v rámci akcie „Gesto pre čisté mesto“ zbierali odpadky z verejných priestranstiev na sídlisku A. Trajan, ďalej čistili biocentrum Malá vrbina a pokračovali po Rekreačnej ulici od Polikliniky k Lodenici.

[nggallery id=2253]
Autor: ht Foto: Karol Belas