Connect with us

Aktuality

Na projekty participatívneho rozpočtu pôjde opäť 20 000 eur

Published

on

Mestské zastupiteľstvo mesta Piešťany bude na svojom zasadnutí 28. februára preberať Návrh štatútu participatívneho rozpočtu mesta Piešťany na rok 2017. Aj tento rok by sa tak mali obyvatelia mesta podieľať na rozhodovaní o použití 20 000 eur z mestskej kasy. V prípade, že poslanci schvália návrh, predkladanie materiálov bude prebiehať v termíne od 10. marca do 17. apríla 2017, hlasovanie je priebežne plánované na termín 1. mája až 21. mája.

Pre-cyklistovu-dušu-2

„Prostredníctvom participatívneho rozpočtu mesto ponúka každému obyvateľovi Piešťan príležitosť, aby bol aktérom a spolutvorcom svojho okolia. Úlohou participatívneho rozpočtu je aj umožnenie obyvateľom rozhodovať o využití časti rozpočtu mesta na základe ich potrieb,“ uvádza na stránke mesta Eva Bereczová.

Advertisement
Hello GPT

V roku 2016 mesto vďaka participatívnemu rozpočtu podporilo päť malých projektov s hodnotou 2 000 eur a zrealizované boli Viacgeneračná oddychová zóna Lipová, Vonkajšie detské ihrisko Materská Považská, Projektová dokumentácia cyklochodníky v centre mesta, Stolnotenisové stoly v parku i Verejná cyklopumpa. Medzi veľké projekty v hodnote 5 000 eur, ktoré boli týmto spôsobom financované, patrili Bezbariérové priestory MC Úsmev a projekt Zachráňme malé futbalové ihrisko na Trajane. lipova

-lt/Zdroj: Mesto Piešťany/Foto: archív, vv, lt, Mesto Piešťany-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články