Connect with us

Aktuality

Projekt Piešťany – aktivity pre deti, frisbee, ohňová šou i púšťanie lekien

Published

on

Program podujatí v termíne otvorenia letnej kúpeľnej sezóny je opäť bohatší. Nezisková organizácia Projekt Piešťany pripravila na štvrtok 2. júna program pre deti a mládež pri príležitosti MDD. Podujatie však môže byť aj dobrým úvodom do dvadsiateho ročníka otvorenia kúpeľnej sezóny.

Všetky aktivity sú smerované do lokality mestského parku a Lida. Pri fontáne za Kursalonom je od 10:00 do 17:00 h prichystaná zábava pre najmenších. Môžu sa tu vyšantiť na skákacom hrade, kresliť na chodník, skákať cez gumu, modelovať z hliny, alebo sa tešiť zo zajačikov v minizoo.

V parku pri kruhovej fontáne je od 10:00 do 20:00 h prístupná frisbee zóna, hekis zóna, zorbing a Rádio Piešťany pripravuje alternatívny program.

Na záver dňa od 20:00 h vystúpia na Lide bubeníci, pripravená je ohňová šou a predstaví sa Bossa Trio a Dominika Titková. O 21:00 h je naplánované púšťanie lekien – lampiónov prianí.

[singlepic id=14047 w=500 h=500 float=center]

Nezisková organizácia Projekt Piešťany

Dovoľte, aby sme vám predstavili naše združenie. Sme skupina mladých ľudí – kameramanov, grafikov, hudobníkov, novinárov, manažérov, právnikov, športovcov. Všetci sme vyrastali v Piešťanoch, žili sme, a naďalej aj žijeme bežným životom, ktorý bol vždy spestrovaný rôznymi hudobnými akciami, športovými a kultúrnymi podujatiami. Intenzívne vnímame prostredie v ktorom žijeme. Máme skúsenosti zo zahraničia, ktoré dokážeme konfrontovať s regionálnou skutočnosťou, nechýba nám rozhľad. Každý z nás pozná inú vrstvu spoločnosti a navzájom sa dopĺňame v nápadoch, ktoré sú založené na rôznych uhloch pohľadu resp. vnímania reality.

Vytvorili sme mladý kolektív ľudí vo veku 23-29 rokov. Spoluprácu by sme radi realizovali s vami – staršími, ktorí máte chuť spolupracovať na rozvoji nášho mesta. V prípade vás – mladších, veľmi radi uvítame spoluprácu v akejkoľvek podobe obohatenia kultúry v našom meste. Časom by sme sa chceli dopracovať k vytvoreniu zdravého systému, ktorý by podporoval zintenzívnenie cestovného ruchu a tým by bola poskytnutá podpora obchodníkom, podnikateľom a iným subjektom, ktorých služby sú pre Piešťany potrebné a potrebujú byť poskytované vo väčšej kvantite a samozrejme taktiež kvalite.

Našim cieľom je získanie vašej podpory, ktorá vám bude z našej strany následne preukázaná späť. Ako nezisková organizácia sa snažíme vytvárať vnútorný systém, ktorý bude priamo a zdravo ovplyvňovať systém vonkajší. Samozrejmosťou je vedenie transparentného účtovníctva, ekonomického hospodárenia s peňažnými prostriedkami – pre možnosti spolupráce s fyzickými osobami, maloobchodníkmi ako aj s väčšími spoločnosťami. V rámci našej organizácie disponujeme skúseným účtovníkom, ktorý svojim dobrým menom zaručuje správne vedenie účtovníctva a finančné riadenie nášho združenia. O všetky právne náležitosti sa stará náš právnik.

Všetky záležitosti si vybavujeme sami, tak aby boli ekonomicky čo najvýhodnejšie a peňažné prostriedky sa tým pádom vedeli využívať s najvyššou efektivitou. O každej jednej zmene, usporiadanej akcii, dátume podujatia, stretávky, party alebo výstavby nejakého diela vás budeme informovať prostredníctvom internetu, médií. Spolupracujeme taktiež so správou mesta Piešťany. Považujeme za dôležité z našej strany potrebné informovať, že odmietame spájanie nášho združenia s akoukoľvek politickou stranou.

Spoluprácu prijímame vo forme služieb, materiálu alebo peňažných prostriedkov. Niektoré podnikateľské subjekty sme sa rozhodli kontaktovať sami, ale v prípade vášho záujmu a ochote pridať ruku k dielu vašu pomoc veľkoryso uvítame. V prípade ďalšieho rastu neziskovej organizácie vytvorený zisk ďalej preinvestujeme v rámci širšieho rozvoja Piešťan. Pri možnosti zániku našej spoločnosti a ukončení jej pôsobenia budeme obyvateľov Piešťan verejne informovať. Zakladáme organizáciu ku dňu 16. 05. 2011 a od prvého dňa máme primárny záujem s vami spolupracovať a realizovať prvé kroky pre naše projekty. Realizáciu projektov chceme začať tak skoro ako to bude reálne možné. V prípade, že sa vám bude spolupráca s našim združením zdať nezmyselná, zvážte prosím fakt že sme tu prví, originálni, túžiaci po kultúre a čistote, cestovnom ruchu a plnohodnotnom živote pre naše mesto.

Sme mladí ľudia, ktorí vedia čo majú robiť, ako robiť a kde robiť.

FB skupina: http://www.facebook.com/pages/Projekt-Piešťany

REKLAMA

Continue Reading

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články