Okrem kníh, ktoré deťom kúpili anonymní návštevníci kníhkupectiev, odovzdali členky Medzinárodného klubu žien Piešťany (PIWC) aj výťažok z Vianočného bazáru. Tento rok sa im podarilo vyzbierať 1000 eur.

[singlepic id=49920 w= h= float=center]

V Piešťanskom informačnom centre si symbolický šek prevzali zástupcovia občianskeho združenia Serviam, ktoré sa venuje zdravotne znevýhodneným ľuďom z Piešťan a okolia. Pri tejto príležitosti obdaroval PIWC aj 53 žiakov z piešťanských základných škôl a detského domova Kocurice. Knihy pre malých čitateľov zo sociálne slabších rodín kúpili neznámi návštevníci troch piešťanských kníhkupectiev.

„Najprv sme oslovili školy, aby vybrali deti, ktoré rady čítajú. Učiteľky s nimi idú do kníhkupectva, kde si deti vyberú knihu, ktorú by chceli. Potom do nej dáme záložku, z ktorej sa zákazníci kníhkupectiev dozvedia, že sa niečo takéto deje a ak chcú zaplatia tú knižku,“ vysvetlila členka PIWC Alena Vráblová. Dodala, že deti si vyberajú knihy z najrôznejších oblastí – od rozprávok až po cestopisy a techniku.

V rovnakom čase ako knihy, odovzdali členky PIWC aj výťažok z tohtoročného Vianočného bazáru. Predajom vlastnoručne vyrobených ozdobných predmetov, pohľadníc, odevných doplnkov, bižutérie, ale aj koláčov vyzbierali tento rok 1000 eur. Túto finančnú pomoc sa rozhodli venovať občianskemu združeniu Serviam.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972