AktualitySamospráva

Problémová križovatka dostane nové semafory

By 23. júna 2011No Comments

Mesto v súčasnosti zabezpečuje projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu cestnej svetelnej signalizácie križovatky Žilinská cesta – Andreja Hlinku sa už pripravuje.

[singlepic id=15198 w=320 h=240 float=right]„Nasledovať bude výberové konanie na dodávateľa rekonštrukcie. Predpokladaný termín realizácie je september – október 2011,“ informovala Beáta Palkechová z úseku dopravy mestského úradu.

Ako ďalej povedala, jestvujúca cestná svetelná signalizácia na tejto križovatke je z roku 1979.  „Vzhľadom na zastaranosť tohto zariadenia dochádza k častým  poruchám a z tohto dôvodu je potrebná  komplexná rekonštrukcia.“

Podľa výzvy na vypracovanie projektovej dokumentácie súčasné nastavenie signalizácie nevyhovuje prejazdu motorových vozidiel a cyklistov predovšetkým z ramien križovatky, z miestnych komunikácií. „Preto budeme riešiť aj nové signálne plány. Od riešiteľa projektu požadujeme, aby ich spracoval na základe dopravných prieskumov,“ vysvetlila B. Palkechová.

Ku kolíznym situáciám dochádza najmä kvôli veľkej vzdialenosti stop čiary na ramenách (A. Hlinku) od hranice križovatky. Dopravu tu zaťažujú aj kamióny s nebezpečným nákladom, ktoré sú z diaľnice odkláňané cez Piešťany.

Autor: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972