Piešťanské prírodné kino v mestskom parku má šancu na znovuoživenie. Poslanec mestského zastupiteľstva z klubu Spoločne pre Piešťany a aktivista Michal Fiala oslovil kompetentných zástupcov mesta a mestských organizácií o spoluprácu pri návrhu na jeho oživenia, a tí už podnikajú prvé kroky. Okrem vyčistenia od náletovej zelene,  preveria možnosti premietania, keďže technika  v kine nie je a plátno poškodili vandali. Na ostatných úpravách by sa podieľali aj dobrovoľníci.

IMG_3726

Riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Marta Jurčová uviedla, že priestory čistia od náletov každý rok, inak by boli ešte v horšom stave, ako v súčasnosti. Minulý týždeň začali s prácami aktivační pracovníci, ktorých poskytlo Mesto Piešťany a postupne dávajú do poriadku schodíky pod lavicami. Ak sa podarí myšlienku zrealizovať, prírodné kino ožije v rámci Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny.

IMG_3733

REKLAMA

10437730_857054850982531_5808655373408099410_n

V roku 2008 poslanci mestského zastupiteľstva schválili vypracovanie projektu rekonštrukcie prírodného kina s rozpočtom viac ako 1,5 milióna eur, ktoré počítalo s hľadiskom pre 960 divákov a mali sa tu konať okrem premietania aj ďalšie podujatia. Rekonštrukciu plánovali začať nasledujúci rok. Podľa Michala Fialu však jeho návrh znovuživenia prírodného kina neodporuje projektu, iba ponúka dočasnú variantu, keďže plánovaný projekt je finančne veľmi náročný.

Ako sa vyjadril vedúci mestského kina Fontána Jozef Valachovič, návštevnosť filmov má v posledných rokoch stúpajúcu tendenciu a tým vzrástli aj tržby. Pri znovuoživení exteriérového premietania by ale podľa neho mohla byť problémom technika, pretože pôvodná je premiestnená a už zabudovaná na Malej scéne Ivan Krasku. Prírodné kino je zatvorené od augusta 1997. Vtedy v ňom Tatrafilm naposledy premietol poslednú snímku s príznačným názvom Spáči.

(red/ad)

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972