Aktuality

Prípad zrazeného cyklistu prevzali trnavskí policajti

By 6. septembra 2012No Comments

Dcéra muža, ktorý je obeťou dopravnej nehody pri Ostrove, sa stretla s krajským policajným riaditeľom. Vysvetlil jej, ako pokračuje vyšetrovanie.

[singlepic id=34264 w=320 h=240 float=left]Najprv jej otca za doteraz neobjasnených okolností našli ťažko zraneného na poľnej ceste. Piešťanskí policajti rodine povedali, že s vyšetrovaním začnú až o dva týždne. Teraz krajský riaditeľ Bystrík Stnako tvrdí, že prípad majú na starosti vyšetrovatelia v Trnave.

Petra Ondrejičková, dcéra zraneného cyklistu sa s ním stretla v utorok 4. septembra. „Nehoda sa začala vyšetrovať hneď ako sa v Trnave dozvedeli, že vyšetrovateľ v Piešťanoch, ktorý prípad dostal, ide na dovolenku. Piešťanskou políciou sme boli mylne informovaní, že sa nič nerieši, hoci v tom čase si už prípad prevzali do Trnavy,“ dozvedela sa Petra Ondreičková. Stretnutie podľa jej slov mnohé veci objasnilo. Okrem krajského policajného riaditeľa sa ho zúčastnil trnavský okresný riaditeľ Vladimír Kollár.

Rodinu informovali o priebežných výsledkoch vyšetrovania a postupoch polície. Napriek výzvam sa doteraz žiadny svedok neozval a stav ťažko zraneného cyklistu zostáva kritický.

Z poľnej cesty pri Ostrove ho 21. augusta do nemocnice previezli s rozbitou lebkou a krvácaním do mozgu. Mal pomliaždené pľúca, zlomené rebrá a panvu. Lekári podľa týchto zranení predpokladajú, že muža, ktorý mal aj cyklistickú prilbu, zrazilo auto. Vodič ho potom pravdepodobne previezol na iné miesto, kde ho neskoro večer našiel náhodný okoloidúci. Polícia však pracuje aj s verziou, že z bicykla spadol sám.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972