V utorok ráno spozorovali obyvatelia Banky krívajúceho dobermana na Žiackej ulici. Röntgenové ožarovanie ukázalo, že psík má v tele najmenej tridsať diaboliek zo vzduchovky. O prípade sme prvýkrát písali v stredu. Piešťanský útulok podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa vo štvrtok dopoludnia a prípadom sa už zaoberá Regionálna veterinárna a potravinová správa Trnava.

IMG_9567

Okrem obrastených diaboliek má psík zničenú časť chrupu a na tele niekoľko preležanín. Momentálne je stále v opatere piešťanského útulku. „Psík sa má dobre, papá, chodí. Čakáme na vyjadrenie polície. Uvidíme, ako to dopadne, dúfame, že v jeho prospech. Zatiaľ je psík v našej držbe a nemôžeme ho vydať,” prezradila riaditeľka útulku Ľubomíra Baleková.

Pôvodná informácia, že páchateľ pochádza z Banky, sa doposiaľ nepotvrdila. „Polícia na základe informácií zverejnených v médiách kontaktovala vedenie útulku. Následne sa predstavitelia útulku dostavili na políciu, kde podali trestné oznámenie. Poverený príslušník začal trestné stíhanie vo veci prečinu týrania zvierat. Za takýto skutok je možné v zmysle zákona uložiť odňatie slobody až na dva roky,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

369_1086_20170214122418.0

„Regionálna veterinárna a potravinová správa Trnava v zmysle platnej legislatívy umiestnila psa do dočasnej náhradnej starostlivosti. Prípad je v štádiu šetrenia a na otázku ohľadom sankcií pre majiteľa je predčasné odpovedať,“ uviedol Ján Šiška z RVPS Trnava. Podľa neho sú prípady dostrieľaných psov ojedinelé.

-vv; reprofoto: Lucia Kučkovská, foto: vv-

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972