Autobusy aj naďalej premávajú ako v „posilnenú sobotu“, cestujúci však za ne od 2. mája musia znovu platiť. Výška cestovného zostáva rovnaká ako pred začiatkom mimoriadnej situácie.

Trnavský samosprávny kraj zaviedol v polovici marca viaceré opatrenia, aby predišiel šíreniu ochorenia Covid-19. Jedným z nich bola možnosť cestovať zadarmo.

Bezplatná preprava cestujúcich v autobusoch, ktorých prevádzku spolufinancuje Trnavský samosprávny kraj, končí v sobotu 2. mája. Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámil trnavský župan Jozef Viskupič a dodal, že na linkách dopravcu Arriva Trnava aj naďalej platí cestovný poriadok ako v „posilnenú sobotu“.

Častejšie by mohli autobusy začať premávať po zavedení druhej alebo tretej fázy otvárania ekonomiky. Platiť bude potom prázdninový režim. Do normálu sa prímestská autobusová doprava v Trnavskom kraji vráti pravdepodobne až na začiatku nového školského roka.

Napriek tomu, že platiť cestovné bude možné od soboty aj hotovosťou, J. Viskupič vyzval cestujúcich, aby čo najviac využívali čipové karty. Arriva Trnava sa od 1. apríla zapojila do projektu Slovenský cestovný pas, takže jej karty sú použiteľné aj u iných dopravcov zapojených do tohto projektu.

Arriva v pondelok 27. apríla otvorila všetky predajné miesta, jedno z nich aj na piešťanskej autubosovej stanici, aby si cestujúci mohli svoje karty dobiť. Možnosť dobíjať kredit cez internet dostanú ľudia v najbližších mesiacoch.

Text: Martin Palkovič

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972